Mathias Zirko, Sussana

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
NinaKurhajcova
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 04 Dec 2020, 13:35
Predkovia z oblasti: Lipovec, Mošovce, Turiec, Lamoš, Paduch, Zirko, Salmovský, Kurhajec

Dobrý deň,
hľadám informácie o narodení a rodičoch Mathiasa Zikro a jeho manželky Sussany (v dokumente nemala napísané rodné priezvisko). Mali deti Joannesa Zirko, ktrorý sa narodil roku 1754, mal manželku Sussanu Frindt (*1764) a Annu Zirko (*1757), teda to sú tí o ktorých viem.

Vopred ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2586
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Zdravím,
predstavte si Vaše zadanie z nášho pohľadu. Nevieme, o akých ľudí šlo, akého boli vierovyznania, stavu, kde bývali... Vždy je potrebné uviesť čo najviac údajov... Hľadali ste sobáš Mateja a Zuzany? V ktorých matrikách? Čo úmrtia týchto manželov? Hľadali ste ich? Úspešne? Existuje vôbec staršia matrika, aby sme Vám pomohli s rodičmi Mateja a Zuzany?
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4214
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ako tak pozerám Vaše otázky, chcete, aby sme Vám našli pomaly celý rodokmeň, aj to len s kusými informáciami. Ak ste sa s takýmito znalosťami dostali do 18. storočia, mám dôvodné pochybnosti aj o tom, čo ste zistili doteraz.
Napísať odpoveď