Význam priezviska Marssan

Hladanie priezviska
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Zdravím,
pozná niekto význam priezviska Marssan/Marssanik/Marssanyik (našla som viacero foriem písania) až nakoniec Maršán z okolia Veľkého Rovného?
Ďakujem a prajem pekný deň.
Katarína
jozefdeperyche
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03 Apr 2018, 14:16
Predkovia z oblasti: Dubnica nad Váhom, Prejta, Kameničany, Litomyšl, Nedošín, Osík

Z názvu obce Maršová? Dnes Maršová - Rašov.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Zdravím,
ďakujem za tip... ;)
Ešte som písala aj do jazykovedného ústavu (sú naozaj rýchli a ochotní :-)) a odpoveď prišla v podobnom znení - teda ako jedna z možností...prikladám pre zaujímavosť....
V každom prípade pôvod konktrétneho mena nieje zatiaľ jasný (aposň pre mňa) a bude treba asi ďalšie skúmanie.
Pekný deň.
Katarína
Prílohy
Povod_priezv_Marssan.jpg
Povod_priezv_Marssan.jpg (71.9 KiB) 820 zobrazení
jozefdeperyche
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03 Apr 2018, 14:16
Predkovia z oblasti: Dubnica nad Váhom, Prejta, Kameničany, Litomyšl, Nedošín, Osík

Ak máte predkov žijúcich v Bytči, tak to asi skôr bude poukazovať na pôvod v obci Maršová, ale veď uvidíte sama v matrikách :)
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Zdravím,
hej, predkovaia z babkinej vetvy pochádzajú z Veľkého Rovného, odkiaľ sa neskôr presunuli do Kotešovej/Bukovej (v 2. pol. 19.st.).
Zatiaľ sa mi podarilo dostať a "identifikovať" tohto predka...

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AKH3K-BWN

tak to asi bude tá Maršová, ale či sa mi podarí nájsť prepojenie.... uvidím... ;-)
V každom prípade ďakujem a pekný deň.
Katarína
Napísať odpoveď