pôvod ženícha nejasný " VYRIEŠENÉ"

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Dobrý deň

Veľmi by mi pomohlo, ak by mi niekto dokázal identifikovať pôvod ženícha Sigmonda Sidó:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... A6N9F-946J
5.2.1812,
v zápise sa uvádza, že žije v Radvani (t.j.j. Čiližská Radvaň) ale ďalej nerozumiem, kde sa narodil:
Sidó Istváne Nemes "Szomati ? Hirásóle" szuletes iffju Némes Sidó Sigmond...
Znamená to teda: Sigmund, syn urodzeného Istvána Sidó, momentálne žije v Radvani, narodený v? - neviem identifikovať tú pôvodnú obec "Szomati Hirásóle".

Moc by mi to pomohlo, nakoľko by mi to objasnilo, ako sa do Čiliž.Radvane dostala táto línia rodu.
Ďakujem
Naposledy upravil/-a Monicina v 16 Okt 2023, 21:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4964
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Szombat bol aj názov Trnavy.
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Ďakujem za odpoveď. Ale čo to druhé slovo Hirásól/Hizásol ?
Používateľov profilový obrázok
obi
Veterán
Veterán
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 17 Feb 2017, 18:58
Predkovia z oblasti: Obenau,Stouy,Rakúsko,Maďarsko,Slovensko

Csiliz Radványi nemes Sidó Istvánnal nemes Szombati Hanától született fia nemes Sidó Sigmond, ki Bögellői nemes László Ignátzal nemes Andits Judittal született hajadon leánya nemes László Klára.

Z Čilizskej Radvani urodzený Štefan Šidó a od Sombati Hany narodený urodzený Zigmund Šidó, ktorý sa zosobášil so slobodnou dcérou urodzeného Ignáca Lászla z Boheľova a urodzenej Judity Andič, urodzenou Klárou László

s pozdravom
Obi
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4964
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

obi napísal: 14 Okt 2023, 10:39 Csiliz Radványi nemes Sidó Istvánnal nemes Szombati Hanától született fia nemes Sidó Sigmond, ki Bögellői nemes László Ignátzal nemes Andits Judittal született hajadon leánya nemes László Klára.

Z Čilizskej Radvani urodzený Štefan Šidó a od Sombati Hany narodený urodzený Zigmund Šidó, ktorý sa zosobášil so slobodnou dcérou urodzeného Ignáca Lászla z Boheľova a urodzenej Judity Andič, urodzenou Klárou László

s pozdravom
Obi
Tak to som pekne prestrelil! :roll:
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Ďakujem Vám za pomoc, Vóbec ma nenapadlo, že by to mohlo byť meno matky, s krstným menom Hana v maďarsky hovoriacom prostredí som sa dosiaĺ nestretla, asi to bude skratka od Johany.
Napísať odpoveď