Polomka sobáš 1905 - zodpovedané

ĽubomírDupej
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27 Nov 2023, 15:15
Predkovia z oblasti: Polomka

Prosím o radu, pri pátraní v knihe sobášov som našiel zápis, ktorý mi nedáva zmysel. Meno ženícha je Dupej János, ak som správne pochopil jeho matka je Mária Vezely, otec neuvedený, meno nevesty Pohancsaník Mária, meno jej otca Lihan Tamás, meno matky neuvedené. Nechápem prečo nevesta je Pohančaníková a jej otec Lihan,. Alebo som si to zle preložil? Ďakujem za odpoveď.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Polomka sobáš 1905.png
Naposledy upravil/-a ĽubomírDupej v 27 Nov 2023, 17:28, upravené celkom 1 krát.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Ano, pomylili ste sa. Zenil sa vdovec s vdovou, a tie mena neznamenaju ich rodicov, ale su to mena nebohej ("néhai") manzelky a manzela.
Zdravim , Martina
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Len doplnim , predchadzajuca manzelka zenicha sa nevolala Maria Vezely,ale Oczely
ĽubomírDupej
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27 Nov 2023, 15:15
Predkovia z oblasti: Polomka

MartinaS napísal: 27 Nov 2023, 15:40 Ano, pomylili ste sa. Zenil sa vdovec s vdovou, a tie mena neznamenaju ich rodicov, ale su to mena nebohej ("néhai") manzelky a manzela.
Zdravim , Martina
Ďakujem, ešte sa chcem opýtať či nebolo zvykom uvádzať mená rodičov, v ďalších záznamoch na tej strane tomu tak je.
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Aj ostatní vdovci a vdovy tam majú uvedené iba mená predchádzajúcich partnerov (zápis končí slovom özvege). Mená rodičov tam majú uvedení iba slobodní, zápis sa im končí slovom fia alebo leány a v druhej kolónke majú nötlen/hajadom.
Naposledy upravil/-a Monicina v 27 Nov 2023, 17:58, upravené celkom 1 krát.
ĽubomírDupej
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27 Nov 2023, 15:15
Predkovia z oblasti: Polomka

Ďakujem
Napísať odpoveď