VYRIEŠENÉ - Meno - Latincina - Emerentia

Pravidlá fóra
Vzhľadom na časté otázky týkajúce sa prakticky významu slov v písaných dokumentoch, častokrát nesprávne prepísané, jediným pravidlom tohto fóra je, aby ste pridávali odkazy na dokumenty, z ktorých chcete ozrejmiť význam slov. Nepodceňujeme Vaše čítanie, vychádzame z praktických skúseností.
bagatyr
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15 Nov 2021, 12:36
Predkovia z oblasti: Topoľčany (Čeľadince, Nitrianska Streda), Gemer (Rožňava, Štitnik, Lipovník, Nižná Slaná), Orava (Istebné)
Bydlisko: Bratislava

Ahojte, chcem sa spýtať skúsenejších, na internete neviem nájsť relevantnú odpoveď. Potrebujem identifikovať osobu v rodnej matrike (r.n. 1881, R.K, Gemer), mám vedomosť že osoba sa písala ako Emma ale Emmu neviem v matrike nájsť, ale našiel som osobu menom Emerentia, všetky ostatné údaje mi ukazujú že je to jedna a tá istá osoba ale z mojej krátkej praxe viem že mužská forma mena Emericus znamená skôr Imrich, teda ženská by mala byť Imriška, nestretol sa niekto s tým že Emma môže byť po latinsky Emerentia?
Vopred ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil/-a bagatyr v 26 Apr 2024, 10:09, upravené celkom 1 krát.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

bagatyr napísal: 20 Dec 2023, 10:31 nestretol sa niekto s tým že Emma môže byť po latinsky Emerentia?
Dobry den ,pozrite varianty mena ( aj ked nie su dobove :) )
https://www.nameslist.org/meaning/baby-name-Emerentia
Napísať odpoveď