Paulus Velics - miesto narodenia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
renky11
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 04 Aug 2022, 11:44

Dobrý deň,

neviem nájsť miesto a dátum narodenia Pavla Velicsa. Zo záznamov, čo som našla na FS si myslím, že sa do Horných Štitár prisťahova, len neviem dohľadať odkiaľ.

Mne sa podarilo dohľadať jeho druhý sobáš s Annou Ribanskou z Veľkých Dvoran z 10.06.1753

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... A6N9F-JCVM - prvý zápis na ľavej strane

Dohľadala som 4 deti, ktoré sa narodili z tohto manželstva.

Prvý sa narodil Ján Velics - 07.02.1755, Horné Štitáre

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... ction=view - 6. zápis na ľavej strane

Posledné dieťa Mária Velics - 06.06.1766, Horné Štitáre

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... ction=view - 12. zápis na pravej strane

Mohol by Pavol Velics pochádzať z rodu Velicsovcov z Laclavej?

Ďakujem za pomoc.

renky
Napísať odpoveď