VYRIEŠENÉ Súpis z roku 1869

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4967
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

ando007 napísal: 12 Apr 2024, 13:56
duros napísal: 12 Apr 2024, 08:05
ando007 napísal: 11 Apr 2024, 14:17

Hárky pre sčítanie 1869 pre Zemplínsku župu sú v Sátoraljaújhely a tento maďarský archív mi potvrdil existenciu neoskenovaných hárkov pre obec mojich predkov z okolia Humenného :)
Prečítali ste s porozumením, čo som napísal? Nikde som netvrdil, že nie sú. Ale mormóni na Slovensku filmovali to, čo bolo v slovenských archívoch v zmysle zmluvy s MV SR!
Ako Vami spomínaná zmluva medzi mormónmi a slovenským ministerstvom vnútra ovplyvnila nafilmovanie zemplínskych hárkov umiestnených v maďarskom archíve v Sátoraljaújhely, o ktoré tu ide od samého začiatku tohto vlákna? Podľa citácie boli nafilmované už v roku 1970: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Zmluva uzatvorená so slovenským orgánom štátnej správy nemôže predsa zasahovať a mať akúkoľvek platnosť na území iného štátu.
ignobilis
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12 Jan 2016, 19:24
Predkovia z oblasti: Kysucké Nové Mesto, Čadca, Liptovské Sliače, Liptovská Lúžna, Ludrová, Partizánska Ľupča, Smrečany, Vyšné Lapše, Spišské Podhradie, Spišský Hrhov, Žehra, Domaňovce, Dúbrava, Jablonov, Zemplínska Teplica, Hlohovec

duros napísal: 12 Apr 2024, 16:28
ando007 napísal: 12 Apr 2024, 13:56
duros napísal: 12 Apr 2024, 08:05
Prečítali ste s porozumením, čo som napísal? Nikde som netvrdil, že nie sú. Ale mormóni na Slovensku filmovali to, čo bolo v slovenských archívoch v zmysle zmluvy s MV SR!
Ako Vami spomínaná zmluva medzi mormónmi a slovenským ministerstvom vnútra ovplyvnila nafilmovanie zemplínskych hárkov umiestnených v maďarskom archíve v Sátoraljaújhely, o ktoré tu ide od samého začiatku tohto vlákna? Podľa citácie boli nafilmované už v roku 1970: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Zmluva uzatvorená so slovenským orgánom štátnej správy nemôže predsa zasahovať a mať akúkoľvek platnosť na území iného štátu.
Trochu odklon od pôvodnej témy vlákna, ale pre uzavretie doplním moje zistenia. Pôvodne som mal v pláne napísať rovnaké vysvetlenie ako duros, ale zdá sa, že ando007 má pravdu a nevšimol som si to ani ja pri bádaní v zemplínskej vetve. Filmy zo Zemplínskej župy majú označenie: "Filmované v 1970 v Budapešti". Podľa tohto a tohto sa zdá, že to bolo filmované v skutočnosti v roku 1968. A tie úvodné/záverečné stránky potvrdzujú, že je to uložené v Sátoraljaújhely. Je to vidieť aj na pôvodných číslach filmov, ktoré sú pre slovenské matriky filmované v roku 1995 oveľa vyššie. A tie zo sčítania z iných oblastí Slovenska boli filmované medzi 1998 - 2000 v Nitre a majú iný formát úvodných strán (tam boli len Abov-Turňa, Komárno, Nitra, Spiš, Šariš, Tekov).

Dôvod, prečo teda niektoré obce chýbajú, je nejasný. Čisto teoreticky ich mohli mať zaradené v nesprávnom inventári, neodoslali ich do Budapešti (kvôli chybe, stavu) alebo boli v tom čase v inom archíve. Ak teda nie je niečo dostupné online, najlepšie je priamo sa obrátiť na archív v Sátoraljaújhely.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4967
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

ignobilis napísal: 12 Apr 2024, 22:03 .... Filmy zo Zemplínskej župy majú označenie: "Filmované v 1970 v Budapešti". Podľa tohto a tohto sa zdá, že to bolo filmované v skutočnosti v roku 1968. A tie úvodné/záverečné stránky potvrdzujú, že je to uložené v Sátoraljaújhely. Je to vidieť aj na pôvodných číslach filmov, ktoré sú pre slovenské matriky filmované v roku 1995 oveľa vyššie. A tie zo sčítania z iných oblastí Slovenska boli filmované medzi 1998 - 2000 v Nitre a majú iný formát úvodných strán (tam boli len Abov-Turňa, Komárno, Nitra, Spiš, Šariš, Tekov).
.....
To iba potvrdzuje to, čo som napísal vyššie: na Slovensku sa filmovalo len to, čo bolo v slovenských archívoch a na čo bola zmluva s MV SR. Ergo o žiadne zabudnutie tu nejde!
Napísať odpoveď