Usporiadanie chaosu

alexa014
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18 Feb 2021, 09:00
Predkovia z oblasti: Papín, Zubné, Palota, Medzilaborce- Koruc, Bálint, Mochnáč

Ahojte, pred pár rokmi som si založila myheritage, pár mesiacov som tam halabala pridávala ľudí, bez akéhokoľvek výskumu. Mám tam kopec ľudí, väčšinu som už overila, avšak mám tam kopec extra ľudí, duplikátov, zle prepojené vetvy. Samozrejme ked som si zalozila novú stranku, tak mi naslo zhody zo starej stranky a je to celé chaotické.

Povedala som si, že začnem robiť odznova rodokmen a stiahla som si FTB. Zatiaľ je to skvelé- pridávam mená a ľudí ručne, nechcem to synchronizovať, aby sa mi tam omylom nedostali tí ludia, ktorých nechcem.
Mám aktuálne overených okolo 300 ľudí. Bude stačiť ak si vypnem internet, aby sa to omylom nezosynchronizovalo a budem sa vyhýbať políčkam synch, mapy, rodinné stránky, párovanie?

Pači sa mi možnosť vytvárania tých diagramov a výpisov, to je geniálne. Ked vyplním v programe FTB vsetkych ludí, chcem si vymazat rodokmen z myheritage, aby mi to nehladalo nadalej chybné zhody. Urobí to nejakú neplechu v tomto softweri? Evenntuálne by som nahrala na myheritage tento nový správny rodokmen.

Budem rada za postrehy a tipy.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5029
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Zakaždým, keď sa Vás FTB spýta, či chcete synchronizovať, zamietnite túto možnosť. Týmpádom by ste mohli kľudne pracovať vo FTB aj pri internetovom pripojení. Rovnako tak by som ignoroval všetky serepetičky, ktorými program upozorňuje na to, že existuje akási zhoda na MH.
Na druhej strane, ak chcete po serióznom bádaní staré údaje zmazať tak či tak, vyvstáva otázka, načo ich tam držať už teraz a prečo ich nezmazať hneď? Zbytočne Vás to mýli. Aj tak ste sa rozhodli (a podľa mňa správne) robiť seriózny výskum a tamto sú taľafatky, ktoré Vám v ničom nepomôžu. V tom prípade sa nebudete musieť báť toho, že omylom odkliknete nechcenú synchronizáciu a zhody, ktoré Vám program ukáže, nebudú tie chybné, ktoré ste si tam zadali Vy, ale budú to zhody z iných rodokmeňov, od ostatných užívateľov. Tu však upozorňujem, aby ste tiež postupovali uvážlivo a obozretne a pokiaľ možno radšej žiadne zhody nepotvrdzovali.
Napísať odpoveď