Hledám Magdalena Ochaba

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Sharka
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01 Dec 2012, 09:00

Dobrý den vespolek,
uz se mi podarilo najít spoustu predku, ale s touhle pratetou si uz vázne nevím rady :)
Mám tyto údaje:
Magdaléna Ochaba, nar. 11.7.1880 v Modry, otec Josephus Ochaba, matka Maria Kolenics

Jediné, co jsem nasla, je Magdaléna Ochaba, otec Josephus Ochaba, matka Theresia Kocsnár, z Dubove, dva datumy narození: 1) 3.4.1879 a 2) 27.9.1886 (mozná první zemrela, druhá dcera stejné jméno)
Nemyslím si ale, ze je to ta, co hledám :? ze by nase rodinné údaje byly az tak pomatené(?) (i kdyz nic není nemozné...) U otce J.O. bohuzel není známo datum narození, abych porovnala, jestli je to stejný muz.

Mohl by mi nekdo poradit, jak se dohledat? Predem dekuji!
Uz jsem si tu cetla více diskusí a jste vázne sikovní!!

Zdraví
Sharka
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dobry den, nenapisali ste, odkial mate taky presny udaj narodenia, vratane mien rodicov. Ale to nevadi, lebo uz som zistil, ze Vy ste hladali len v indexoch u mormonov, ale matriku mestecka Modra ste nestudovali. Je tam Ochabovcov viac a Vasa Magdalena sa narodila o desat dni neskor, ako je Vas datum:
https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... 1847862147
Sharka
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01 Dec 2012, 09:00

Mockrát dekuji!!! To byla rychlost :)
Prosím, jak se dostanu na vyhledávání v té matrice? A najdu tam i data úmrtí, svateb apod.? Ty mi chybí skoro vsechny.
Ty údaje co jsem mela, jsou z rodokmenu, který sestavil pred asi 15ti lety muj prastrýc, ale má v nem bohuzel chyby, tak jsem se toho ted' chytla já. Je to ohromná pomoc mít takový základ! Vetsinou mu nesedí hlavne data. Predpokládám, ze on vyhledával prímo v knihách na matrice, v archívech, ale byl uz hodne nemocný, tak se to odrazilo na jeho práci... nová generace to ted vylepsí digitálne :)
Mám nového konícka a jsem nadsená!! Uz se i zlepsuji i ve ctení farárských hieroglyfu :D
Jsem ráda, ze jsem nasla toto fórum. Dekuji za rady, urcite se budu ptát dál ;)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Trochu Vas schladim s tym vyhladavanim. Vyhladavat sa da totiz iba v indexoch na familysearch.org, co su ovsem prepisy, ktore robia dobrovolnici a nie vzdy sa da tymto prepisom verit. Takze ine Vam nezostava, tak ako vsetkym, listovat tie matriky stranku po stranke.
Hore nad obrazkom povodneho odkazu, ktory som Vam poslal, mate uvedene, ze ide o rodnu matriku rimskokatolickej farnosti Modra z rokov 1866-1886. Listujete v nej kliknutim na sipky vedla cisla obrazka.
Ako som tak pozeral, Modra je tam tusim kompletna. Jednotlive matriky Modry najdete tu:
https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... %3D1554443
Sharka
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01 Dec 2012, 09:00

haha to nevadí, tak budu listovat :D treba najdu dalsí vazby ;) dekuji za pomoc!! prave k tem matrikám prímo z Modry jsem se neumela dohledat. Taky jsem si vsimla, ze se s temi prepisy ti dobrovolníci moc nepárali... Mohli by zavézt moznost anotací, jako Ellis Island :idea:
Jeste jednou díky!
Sharka
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

daniel napísal:Dobrý den,
když budete hledat nějakého předka (v slovenských matrikách) tak první zkuste do family searchu zadat jméno a příjmení (zkoušejte i latinský a maďarský ekvivalent)

https://familysearch.org/
-napíšete jméno, příjmení, vyberte vesnici (můžete i nějaké větší město, když zadáte např.Žilina = bude Vám to hledat ze všech obcí z Žilinského okresu, kraje)

Je to pro takové zjednodušení práce - např.najdete u sňatku jména tak si je zkusíte vyhledat bez listování v matr.knihách,
ovšem upozorňuji, že to není dokonalé - jsou tam někdy chyby (že je zapsán předek například jako Pucsik nam.Jurcsik atd..)

Hodně úspěchů při hledání. ;)
Daniel Dutka
Nabuduce skor nez zareagujete, precitajte si laskavo cele vlakno. Iste by Vam neuniklo, ze dama uz v indexoch hladala a cele je to o dalsom patrani, kde bolo zrejme, ze hladat v indexoch nestaci (dovody uvedene vyssie).
A vobec rada hladat mena najdene pri sobasi najskor v indexoch je velmi nespravne, az zavadzajuce. Najskor treba prestudovat matriky ako take (tie, ktore studujem), potom susedne farnosti a az nasledne by som mooooozno skusil indexy, ktore ma aj tak nevytrhnu z biedy, pretoze este stale nie su oindexovane vsetky farnosti, resp. cele regiony.
Napísať odpoveď