Súpis z roku 1869

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4991
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

crystalrain123 napísal:... Preco maju microfilmy(aspon tie co som pozrel) hlavicku z Bytče? (Matriky čo su na nete su zase z Levoče)

Ukažka: https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... :121318835
...
Je tam napisane, ze to bolo v Bytci nasnimane, ale jednotlive supisy su ulozene v archivoch podla ich posobnosti.
jkjk
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06 Apr 2013, 12:59

Pan Cisárik má zjavne k dispozícii aj časť súpis za župu Ung (aj niektorých v súčasnosti slovenských obcí) - viz http://www.cisarik.com/ukraine-ung-coun ... -1869.html. Tieto dáta som nenašiel na familysearch ani na mormonských mikrofilmech, zrejme sú z archivu v Satorajuheloch.
constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

Dobrý deň,

neviete čo sa stalo s archívom súpisu 1869 z tých žup, ktoré sa nezachovali? Vyhoreli? Alebo sa zničili? Pretože to nie je jedna knižka na fare - chýba celá Bratislavská, Trenčianska župa...to sú miestnosti materiálov.

To teda iba tak pre zaujímavosť.

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

constance4 napísal:Dobrý deň,

neviete čo sa stalo s archívom súpisu 1869 z tých žup, ktoré sa nezachovali? Vyhoreli? Alebo sa zničili? Pretože to nie je jedna knižka na fare - chýba celá Bratislavská, Trenčianska župa...to sú miestnosti materiálov.

To teda iba tak pre zaujímavosť.

Ďakujem
Pokial viem, tak tieto zupy sa jednoducho nestihli spravit.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4991
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Marcel napísal:...

Pokial viem, tak tieto zupy sa jednoducho nestihli spravit.
Myslite akoze sa v tych zupach supis nerobil? To sa mi nechce verit. Okrem toho v kazdom archive, ktory archivuje dokumenty zupy, ktorej tento supis chyba, Vam da informaciu, ze supis sa nezachoval.
constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

Tiež sa mi nechce veriť, že by sa vôbec nerobil. A chápem, že sa nezachoval, len by ma zaujímalo z akého dôvodu. Skúsim napísať do archívu.

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3274
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Zo skúsenosti tipujem, že dostanete všeobecnú odpoveď typu: buď to zhorelo, alebo to vzala voda...
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Ešte na starom fóre som písal, že hoci Mormoni nenafilmovali Zvolenskú župu, v ŠA Banská Bystrica sú fyzické hárky zo sčítania 1869 uložené a dostupné.
Z Krajinského archívu v Budapešti mi pred 3 rokmi odpísali, že sčítanie z Novohradskej župy sa zničilo počas 1. svetovej vojny.
crystalrain123
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 08:30

Po dlhom patrani je to tu. Supis z roku 1869 zo Zemplína sa nachazda v Satoraljaujhely .... Má niekto cestu?
constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

No tak som teda pátrala po zmiznutých súpisoch:

národný archív: Nemáme vedomosť o dôvodoch nezachovania súpisov, obráťte sa na Štátny archív v Bratislave, Križkova 5, 811 04 Bratislava

štátny archív: Podľa našich vedemostí sčítacie hárky z roku 1869 sa zachovali kompletne
iba z Nitrianskej župy. Z Bratislavskej župy sa zachovali iba z niektorých obcí Žitného ostrova.
Pravdepodobne sčitanie obyvateľstva z roku 1869 sa nachádza aj v Štátnom archíve v Levoči,
ale v akom rozsahu - nevieme, rovnako ako nepoznáme žiadny dôvod, pre ktorý sa nezachovali
sčítacie hárky obyvateľstva ostatných žup z územia dnešného Slovenska.

tak ja teda napíšem eče do levoče

ale aj tak sa pýtam - kto iný by to mal vediet, ked nie archív???
Napísať odpoveď