Mattriky ev. c. zo Senice

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Darina
Člen
Člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:56

Tam som hľadala, ale pre Kostolné som našla iba evanjelické matriky od roku 1784 a židovské pod Čachticami. Ale aj keby to bola čisto evanjelická obec, pred rokom 1784, keď začali viesť evanjelické matriky, ich museli tiež niekde zapisovať. Neviem po maďarsky, možno mi niečo ušlo.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Darina napísal:... Ale aj keby to bola čisto evanjelická obec, pred rokom 1784, keď začali viesť evanjelické matriky, ich museli tiež niekde zapisovať. Neviem po maďarsky, možno mi niečo ušlo.
Vo vseobecnosti plati, ze dovtedy boli evanjelici vedeni v RK matrikach. Su ale pripady, ako je aj Kostolne, ze clovek vazne nevie, ktoru RK farnost si vybrat. K obci patrilo mnoho osad, z ktorych to mali rozne blizko, ci daleko do RK kostola, takze najlepsie je prejst vsetky okolite RK farnosti.
Darina
Člen
Člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:56

No to bude fuška. :( Ale ďakujem
constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

No nejak som už popletená a potrebujet to vysvetlit polopatisticky:

Ked chcem knihy zo senice (nar., manž.,úmrt.) tak jediný spôsob je ísť do BA do archívu (objednať sa dopredu).

A keď napíšem majl, tak mi pošlú aj niečo okopírované domov, celú knihu alebo len čo chcem nájsť?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

constance4 napísal:No nejak som už popletená a potrebujet to vysvetlit polopatisticky:

Ked chcem knihy zo senice (nar., manž.,úmrt.) tak jediný spôsob je ísť do BA do archívu (objednať sa dopredu).

A keď napíšem majl, tak mi pošlú aj niečo okopírované domov, celú knihu alebo len čo chcem nájsť?
1. veta - ano, resp. si to este mozete objednat u mormonov vo Viedni alebo v Budapesti. Ale to Vas vyjde drahsie.
2. veta - nic Vam neposlu, pre nasinca uz archivy genealogicke reserse nevykonavaju.
constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

Takže plánovať si návštevy Slovenska podľa harmonogramu archívu ;) dobre no
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

constance4 napísal:Takže plánovať si návštevy Slovenska podľa harmonogramu archívu ;) dobre no
Asi tak. A to mate stastie, ze je prevazna vacsina matrik uz na internete. Ked neboli, do bratislavskeho archivu sa objednavalo v prvy den mesiaca na nasledujuci mesiac. Zacinalo sa o 8.00 s objednavkami a velakrat o 8.05 som uz nemal ziaden termin...
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Evanjelicke matriky narodenych zo Senice su evidovane od roku 1783. Starsie zaznamy su v evanjelickej matrike farskeho uradu Prietrz. A samozrejme ulozene su v Bratislave.
Rimsko katolicke matriky su vedene od roku 1654.
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

V Prietrži bol artikulárny luteránsky kostol:
https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,129962701

kam patrili všetci luteráni zo širokého okolia.
Ďalší bol tuším v Nitrianskej Strede.
Napísať odpoveď