Potomkovia Kataríny Staníkovej (*1871)

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
danny322
Člen
Člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 02 Júl 2013, 20:30

Dobrý deň,
včera som našiel zápis narodenia mojej praprababky - Kataríny Ďurinovej, rodenej Staníkovej (*1871 v Turzovke), o ktorej sa v rodine hovorí, že bola 4x.
Podľa toho, čo vravela teta Mária (*1934), tak by mal byť až posledným manželom moj praprastarý otec Ondrej Ďurina (*1887), ale pravda bola iná.
K zápisu narodenia - je to na 100% ona, v poznámke je:

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... H:61692253
Katarína Staník, nar. 18.11.1871 v Turzovke (zápis vpravo pod čislom 60.)
Matr.cum. Gasparo Majtán 5.6.1926
Contr.matr. cum Andrej Ďurina - Turzovka 11?. 9.1908
Vidua. comés. matr. Jozef Jančík 6. 11./2. 1917
(o štvrtom sobáši nič neviem)

Na konci júľa pojdem na Slovensko (bývam v Čechách), tak sa chcem staviť na matrike a pohľadať tie sobáše a potomkov
(teta vravela, že raz sa zhovarala s paní, ktorá vravela, že je dcéra jej prababky z iného manželstva).
Vzhľadom k tomu, že prapradedo od nej bol o 16 rokov mladší, teoreticky by ešte predtým (-1908) mohla mať sobáš.
Prapradedo pochádzal z Dlhej n/Kysucou (okres Čadca), je to malá dedina - matriku má v Turzovke, takže by s hľadaním potomkov nemal byť problém,
u sobášov predpokládam, že boli, (ako to bylo zvykom) v "nevestinom kostole", čiže v Turzovke (nie v dedinách tých manželov).

Predpokládam, že bližšie informácie zistím v tej Turzovke, ale zase neviem, od akého roku sú neživé matriky,
a neviem, v akom archívu by mali byť uložené neživé matriky z Dlhej (teraz okres Čadca, pred rokom 1954, keď patrila pod Dlhé Pole bola okres Žilina, Veľká Bytča)...
Prosím o akúkoľvek radu.

Daniel
S pozdravom, Daniel Dutka
(predkov mám z okresov: Žilina, Dolný Kubín, Ružomberok, Sabinov)
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Matriky od 1716 do 1895(6) pre Turzovku su v archive v Bytci.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

danny322
Člen
Člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 02 Júl 2013, 20:30

ďakujem :) a keby som potreboval informacie z okresneho archivu, tak ktory okres plati?
Veľká Bytdča, Čadca alebo Žilina?
Ako som písal, obec Dlhá vznikla v roku 1954 :/
S pozdravom, Daniel Dutka
(predkov mám z okresov: Žilina, Dolný Kubín, Ružomberok, Sabinov)
Napísať odpoveď