Anna Baranová, cca 1793

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
mircin009
Člen
Člen
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Dec 2015, 17:36
Predkovia z oblasti: Šariš, Rokytov, Mokroluh, Malcov, Gerlachov, Lukov, Lukavica

Dobrý večer.
Už dlhšiu dobu sa pokúšam nájsť rodičov mojej 5X prababky ale bezvýsledne. Jedná sa o Annu Minárovú, rod. Baranovú (nar. cca 1793 v Mokroluhu, okr. Bardejov).
O Anne mám následujúce údaje:
22.11.1812 sa vydala za Juraja Minára, zvaného aj priezviskom Dzurík z Mokroluhu = https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 (zápis pod č. 24 na ľavej strane, je veľmi stručný)

Prvé dieťa - syn Ján sa im narodilo až 8 rokov po svadbe, 20.2.1820 = https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 (2. zápis na ľavej strane)

Najmladšia dcéra Mária, ktorá je mojim predkom sa narodila 6.3.1834 v Mokroluhu = https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 (zápis pod č. 22)

Anna zomrela 21.12.1858, kde je uvedený vek 65 rokov = https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 (3. zápis zdola)

Z údajov z matrík posudzujem že sa mohla narodiť okolo roku 1793, ale v tomto období sa v Mokroluhu narodilo 5 detí pod menom Anna Baranová. 2 z narodených Annien zomreli v detskom veku:
Staršia v roku 1800 ako 7 ročná, kde je ako jej otec uvedený Ján Baran. V matrike narodených sa v r.1794 narodili až dve Anny Baranové, ktoré mali otcov Jánov, jedna mala matku Máriu a druhá Katarínu. Do matriky sa vtedy zapisovalo len meno otca, takže neviem usúdiť, ktorá Anna zomrela.
Druhá Anna (otec je zapísaný Juraj) zomrela ako dvojročná v r. 1799. v matrike narodených 1797 je ten istý prípad ako pri prvej Anne. Sú až 2 narodené, obidve majú otcov Jurajov.
Prikladám všetky narodené Anny v tomto období: https://www.familysearch.org/search/rec ... A1785-1800~

Nevedel by mi niekto poradiť ako ďalej? V tomto čase tam bolo veľmi veľa rodín Baranových, neviem ani ku ktorej ju priradiť.
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2253
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň,
ostávajú Vám ešte také pološarlatánske metódy, ktoré občas (nie vždy zaberú). V ten istý deň sa sobášil aj istý Ján Baran, je možné, že šlo o príbuzného. Overte si, či niektorá z piatich kandidátok nemala brata Jána. Druhá metóda, ktorá mi napadá, je porovnávanie krstných rodičov. Pozrite si, či všetky deti Juraja Minára a Anny Baranovej mali +/- tých istých krstných rodičov. Ak áno, pozrite si, či nepasujú ich priezviská k priezviskám krstných rodičov niektorej Anny. Často to totiž bývali najbližší susedia, či priatelia, ktorí sa nezvykli vždy meniť, možno budete mať šťastie.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď