Strana 1 z 1

Martin Bačík

Napísané: 22 Máj 2019, 19:41
od používateľa ag123
Dobrý deň,
chcel by som vás poprosiť o pomoc. Pri mojom výskume som narazil na jedného predka pri ktorom to je trocha komplikované. :D
Volal sa Martin Bačo narodil 13.5.1845 vo Vaďovciach evanjelickým rodičom. Dňa 31.1.1870 mal svadbu vo Veľkých Kostoľanoch s Katarínou Sadilkovou. Ak som to správne pochopil tak je tam napísané, že pred svadbou konvertoval z evanjelika na rímsko-katolíka. Po svadbe mali dve deti s menom Bačo. Potom po roku cca 1873 už mali meno Bačík. Aj v sobášnej matrike to vyzerá tak, že Bacso bol prepísané na Bacsík. Podľa mojich informácií mal žiť vo Veľkých Kostoľanoch. Avšak na matričnom úrade som nenašiel v indexe ani Martin Bačík ani Katarína Bačíková. Mali dvanásť detí avšak sa mi nepodarilo zistiť, kde presne všetci žili. Zaujímavý je aj záznam o narodení dvanásteho dietaťa Josephus Bacsik. Celý záznam mi príde akýsi nejasný. Neviem čo z toho je vlastne správne. Veľmi by mi pomohli nejaké informácie ako nájsť ich úmrtie a ohľadom ich posledného syna.
Veľmi pekne ďakujem už vopred. :) :) :)

tu je link o narodení ich posledného syna:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

aj rodný a sobášny záznam Martin Bačík r. Bačo
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443


Ďakujem.
S pozdravom ag123.

Re: Martin Bačík

Napísané: 22 Máj 2019, 20:12
od používateľa duros
To, akože 12. dieťa, sa narodilo nie im, ale ich dcére. Dieťa bolo neskôr legitimizované následným sobášom s Jozefom Weizerom v septembri 1906. Nie som pri PC, aby som overil dostupnosť úmrtných matrík, no ak nie sú po r. 1895 cirkevné, treba hľadať v štátnych z r. 1895-1906 v okresnom archíve, po roku 1906 v živej matrike na matričnom úrade.
Dopĺňam k Bačo/Bačík: dosť bežné v niektorých oblastiach na rozlíšenie starého a mladého.

Re: Martin Bačík

Napísané: 22 Máj 2019, 20:30
od používateľa ag123
Ďakujem za pomoc a odpoveď. Veľmi mi to pomohlo. Už si aspoň nemusím lámať hlavu nad tým záznamom. :o Tie matriky určite skúskim. Ešte raz ďakujem. :)