Vyhotovenie rodokmena

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
wewush13
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19 Máj 2019, 17:03
Predkovia z oblasti: Slovák, Mikulášových, Kollár, Marianič; Palarikovo, Kuchyna, Bratislava, zahranicie

Ahojte,

Skusala som hladat po celom fore, ale nenasla som, tak by som sa rada opytala. Ludia co sa profesionalne venuju patraniu po predkoch a zostavovaniu rodokmena, v akej forme odovzdavaju vysledok patrania tomu, kto si zaplatil? Chcela by som si vsetko co som vypatrala, zistila, zostavila dat do nejakeho uceleneho diela, ale neviem ako na to. Nechcem si len vytlacit z myheritage nejaky vyvod ale chcela by som nazbierane udaje prepojit aj napr. S historiou obce, scitanim ludu, zvykmi z tych cias. Viete mi niekto poradit? Momentalne si vsetko tlacim, profil osoby, rodne a umrtne listy ale zacinam v tom mat celkom misung a rada by som svoj vysledok podarovala svojej rodine v nejakej zmysluplnej forme.

Dakujem za rady a ospravedlnujem sa ak by mala byt tato tema niekde inde. Nejak som nevedela kam ju zaradit.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4989
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Napíšem Vám na Váš registračný email.
Petra1909
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 19 Jún 2018, 18:14
Predkovia z oblasti: Mlynárske rody Lacko, Fejfár - Prievidza a okolie

Rodinná kronika je to vyústění Vašeho úsilí, které hledáte. Existují knihy, jak na to, i jak si utřídit sebrané dokumenty. Osobně bych rodinné dokumenty a fotky nikomu cizímu ke zpracování nedala a už vůbec ne v elektronické podobě. Stačí, co o sobě vykecáme na různých serverech a fórech :-)
Dá to fušku, budete to neustále vylepšovat, pravděpodobně to okamžitě nikdo neocení, ale potomkům můžete dát cosi cenného - kořeny, kotvu jejich životů.
Zdravím . P.Z.
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Neviem kolko rokov uz patrate, ale po 2-3 rokoch sa daju ziskat slusne informacie. Ja zvyknem tieto informacie spracovat vo worde. Zvycajne to zacina prvymi zmienkami zo supisov, potom nejaka historia obce atd. Dokladam to historickymi mapami, najstarsimi fotografiami a dokumentami. Vela informacii je v scitaniach 1869, 1930 a 1940. O clenoch rodiny z prvej polovice 2O. stor. sa da zohnat po rodine vela informacii. Ak predkovia plavali do Ameriky, a boli tam dlhsie da sa hladat aj v US censusoch. Napomocne su aj vojenske archivy...
Je toho vcelku dost, takze kto ma trochu fantazie a zmysel pre estetiku, dokaze tieto informacie spracovat do tzv. Rodinnej kroniky. Aby som nezabudol aj na samotny rodostrom, ktory sa da prehladne napisat v tabulkovej forme...a to je ta ceresnicka na torte :)
Napísať odpoveď