Výbochová Kriváň, Dětva, Banskobystrický kraj, Slovakia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
vejbuch
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31 Mar 2020, 18:35
Predkovia z oblasti: Výboch

Dobrý den jmenuji se Patrik Výboch a hledám předky své prababičky.
Moje prababička se jmenovala Emílie Výbochová a narodila se 13.5.1912 na Kriváň, Detva, Banskobystrický kraj, Slovakia. Zemřela 01. dubna 1999 Roudnice, Hradec Králové.
Prababička měla mít tři sestry a dva bratry. Co vím z vyprávění, tak jedna sestra se jmenovala Margita Marcineková za svobodna Výbochová, narozená 30. července 1930 Kriváň, Detva, Banskobystrický kraj, Slovakia. A zemřela 01. ledna 1998 Kriváň, Detva, Banskobystrický kraj, Slovakia. Dál o sestrách a bratrech mé prababičky bohužel nic nevím a byl bych moc rád kdyby jste mi pomohli najít vše o mé prababičce jejích sestrách a bratrech a též o jejich rodičích.
Prababičce se narodil syn Emil Výboch narozen 22. dubna 1931 Kriváň, Detva, Banskobystrický kraj, Slovakia a zemřel 04. listopadu 1974 ve Varnsdorfu. To je vše co vím o své prababičce.
Za každou radu moc děkuju
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3733
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vzhľadom na to, že ide o roky tzv. "živej matriky" (chránené v zmysle legislatívy vzhľadom na ochranu osobných údajov 100 rokov od posledného zápisu), nikto Vám tieto údaje nezistí a budete musieť požiadať príslušnú matriku a jednotlivé zápisy a rovnako tak zápis o sobáši rodičov. Za jeden zápis sa na matrike platí správny poplatok 5 Eur.
Napísať odpoveď