Sobáš 1732 Kallo Hrabovský Veľká Chocholná pri Trenčíne

Máte problém s čítaním zápisov v starých matrikách? Trápi vás kurent, švabach, kurzíva alebo len škrabopis v matrike? Tu vám poradíme s prečítaním textu.
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
bouska
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 20 Jan 2018, 12:57
Predkovia z oblasti: Nitra

Prosím o potvrdenie priezviska nevesty
https://mediadisk.cz/images/2020/06/29/ ... y-1732.jpg
Obrázok je vo Family search v RKC/ Trenčín /Drietoma/ Sobáše / 1715 až 1758 obrázok 14 poradie 4. vľavo
Edem Die Copulate Honestus Juvenis Joannes Kallo cum honesta Virgine Dorothea Hrabovsky Testity: Stephano Petrovgech, Joanne Beno N. Chocholná
Ďakujem

Edit (duros): link na snímok matriky (lebo tamten dáva Error): https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
S pozdravom
Bouška
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Eadem Die Cop(ulatus) e(st) Honestus Juvenis Joannes Kallo cum honesta Virgine Dorothea Hrašovsky Testibus Stephano Petrovgech, Joanne Beno, N(agy) Choch(olnensi)
bouska
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 20 Jan 2018, 12:57
Predkovia z oblasti: Nitra

Ďakujem
S pozdravom
Bouška
Napísať odpoveď