Bratislavská župa census 1869 VYRIEŠENÉ

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Veľmi pekne pozdravujem,
Hľadal som niečo o súpise obyvateľstva 1869 v Bratislavskej župe na tomto fóre, ale nič podstatného som nenašiel. Nie je nikde výslovne uvedené, že sa nič z toho nezchovalo. Možné je aj to, že som nejaké informácie aj prehliadol. Má niekto o tom nejakú znalosť? Potreboval by som cenzus z Jelky a z Vozokan(Galanta).
S pozdravom

Palo
Naposledy upravil/-a Palo v 09 Júl 2020, 06:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Občas treba prečítať aj náš web :) V rámci seriálu "Súpisy, urbáre a sčítania" https://www.geni.sk/supisy-urbare-scitania/ je aj článok o cenze z r. 1869 https://www.geni.sk/supis-v-roku-1869/, kde píšem, z ktorých žúp sa zachovali. Bratislavská sa nezachovala.
koralia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 08 Apr 2020, 15:14

Uz sa tu o tom na fore pisalo viackrat, ale niekedy clovek na just nenajde, to co hlada.
Ja som bola osobne v statnom archive a na vlastne oci som videla, ze Ba zupu naozaj nemaju.
Takze nie je to o tom, ci to je alebo nie je zdigitalizovane, jednoducho tie zaznamy nikde nie su.
Skuste cenzus z roku 1828, nema ani zdaleka taku vypovednu hodnotu, ale pri troche stastia tam mozete mat tych istych predkov ako v supise z roku 1869 (ja som to tak mala v zenskej linii).
K
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Ďakujem Pekne za odpovede.
PH
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Práve som sa dozvedel, že v BA archíve majú z cenzu 1869 10 škatúľ a vraj Jelka je medzi nimi. Ostatné obce neviem.
fefefe
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Greňo z Lomnej, Páterek z Beňadova, Kobida z Bobotu, Závodský z Motešíc, Fodora, Šiarik z Hradišťa, Korencsik z Topoľčian,

duros napísal: 09 Júl 2020, 18:28 Práve som sa dozvedel, že v BA archíve majú z cenzu 1869 10 škatúľ a vraj Jelka je medzi nimi. Ostatné obce neviem.
Zdravím, viete prosím Vás, či je zachovaný census1869 z Bernolákova (Čeklís).

Ďakujem
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

fefefe napísal: 02 Apr 2023, 10:59
duros napísal: 09 Júl 2020, 18:28 Práve som sa dozvedel, že v BA archíve majú z cenzu 1869 10 škatúľ a vraj Jelka je medzi nimi. Ostatné obce neviem.
Zdravím, viete prosím Vás, či je zachovaný census1869 z Bernolákova (Čeklís).

Ďakujem
viewtopic.php?f=16&t=11365
Napísať odpoveď