Slovakiana rok 1930 - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
synalik
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25 Júl 2022, 13:35
Predkovia z oblasti: Valach - Čaka, Gunár - Drženice

V sčítacích hárkoch v obci Čajkov som sa stretol s prešktnutými priezviskami (priezvisko za slobodna)
napr. https://www.slovakiana.sk/kulturne-objekty/cair-ko16x4z . Indexovať aj tie prešktnuté? Vďaka.
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Ja osobne by som indexoval.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
dnes som si všimol, že mi na Slovakiane nefunguje dezoomify. Nejaký tip, ako by som stiahol sčítacie hárky zo stránky? Vďaka...
S pozdravom
Patrik Zakarovský
ignobilis
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12 Jan 2016, 19:24
Predkovia z oblasti: Kysucké Nové Mesto, Čadca, Liptovské Sliače, Liptovská Lúžna, Ludrová, Partizánska Ľupča, Smrečany, Vyšné Lapše, Spišské Podhradie, Spišský Hrhov, Žehra, Domaňovce, Dúbrava, Jablonov, Zemplínska Teplica, Hlohovec

patricius95 napísal: 19 Dec 2023, 11:54 Dobrý deň,
dnes som si všimol, že mi na Slovakiane nefunguje dezoomify. Nejaký tip, ako by som stiahol sčítacie hárky zo stránky? Vďaka...
Áno, dezoomify má nejaký problém s parsovaním JSON formátu, niečo tam možno zmenili, aby to zablokovali, alebo je to chyba samotného dezoomify, pretože ten formát je správny (žiadne updaty dezoomify neboli). Štandardné spôsoby sťahovania však naďalej fungujú (tak ako aj na scitacieharky.sk). Ak máte konkrétny zoznam hárkov na stiahnutie, tak mi pošlite správu a môžem sa na to pozrieť.
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

ja mám tiež v databáze priamo na scitacieharky.sk vytvorené odkazy na jp2 súbory avšak radšej ich neponúkam priamo na webe k stiahnutiu, ale ak máte nejaký konkrétny zoznam tak viem dodať odkazy na stiahnutie.
Napísať odpoveď