Gabrik, Balint?- Vyriešené

Máte problém s čítaním zápisov v starých matrikách? Trápi vás kurent, švabach, kurzíva alebo len škrabopis v matrike? Tu vám poradíme s prečítaním textu.
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
alexa014
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18 Feb 2021, 09:00
Predkovia z oblasti: Papín, Zubné, Palota, Medzilaborce- Koruc, Bálint, Mochnáč

Nasla som tento zaznam, vidim, ze je Papina, krstne meno Anna, Potom tam je asi nieco Gabrik Máňa? a a konci Balint? Rok 1984. Chcela by som precitat cely riadok, ale nedokažem rozluštit.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Prílohy
Snímka obrazovky.png
Naposledy upravil/-a alexa014 v 24 Feb 2021, 11:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2526
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň,
pod poradovým číslom 47 dňa 24. októbra 1894 narodená a dňa 25. októbra 1894 pokrstená Anna, manželská dcéra. Rodičia sa volali Andrej Gábrik (Gábrik András), rímskokatolík, sedliak (telkes) a jeho manželka, Mária Šitková (Sitko Mária), rímskokatolíčka. Rodičia v tom čase bývali v Papíne č. domu 45. Krstnými rodičmi boli Michal Visokaj, rímskokatolík a Alžbeta Hrinová, manželka Jána Hančaríka, rímskokatolíčka. Dieťa pokrstil Valentín Kožár, miestny farár.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
alexa014
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18 Feb 2021, 09:00
Predkovia z oblasti: Papín, Zubné, Palota, Medzilaborce- Koruc, Bálint, Mochnáč

Ďakujem krásne za odpoveď.
Napísať odpoveď