Sobáš Jána Šta(e)ncela a Zuzany Grusmanovej (fr. Slov. Pravno)

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
SyncMaster
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 04 Máj 2021, 18:07
Predkovia z oblasti: Brieštie, Hadviga, Slovenské Pravno, Sklabiňa, Turčianske Jaseno

Zdravím vás. Chcel by som od vás pomoc pri nájdení sobáša vyššie spomenutého páru.
Ján Štancel/Štencel (narodený 1796, Hadviga) (katolík) (syn Jána Štancela a Márie Pálešovej/Beňovej)
Zuzana Grusmanová (narodená 1798, Brieštie) (evanjelik)

Prvé dieťa sa im narodilo v roku 1820 a posledné 1830.

V evanjelickej ani katolíckej matrike nedokážem nájsť ich sobáš, avšak v evanjelickej matrike bol v roku 1818 sobáš Jána Štancela, rodičia Ján Šta(e)ncel a Mária Beňová - s vdovou Máriou, po Ondrejovi Gíretovi. Zistil som, že tento pár mal aj deti. Ide preukázateľne o môjho predka Jána, avšak s úplne inou ženou. Neviem, čo si mám o tom myslieť a ako nájsť sobáš mojich predkov Jána a Zuzany. Bol by som rád za každú pomoc. Ďakujem.

Pri úmrtí Zuzany je zápis, že je vdova po Jánovi Štancelovi, ktorého dátum úmrtia som ešte nenašiel.
Link úmrtia Zuzany: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 (vľavo, druhá zhora)

Sobáš Jána Štancela a Márie Gíretovej: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Ich deti: https://www.familysearch.org/search/rec ... ategory=on

Deti mojich predkov Jána a Zuzany Grusmanovej: https://www.familysearch.org/search/rec ... ategory=on
https://www.familysearch.org/search/rec ... ategory=on
Napísať odpoveď