Abbazia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Miri
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28 Apr 2021, 14:27
Predkovia z oblasti: Štepanek

Dobrý deň,chcela by som nájsť rodičov môjho starého otca .Volal sa Eduard Štepanek nar.11.5.1911 v Opatija-Abbazia.Snažila som nájsť jeho rodný list ,kde by mohol mať zapísaných svojich rodičov avšak bezúspešne.Tiež som nenašla jeho sobášny list..Za manželku mal Zita Flacchart nar.2.4.1921 v Zahorskej Vsi.Neviem nikde dohĺadať ,ani jeho manželku (babku).Vie mi prosím niekto poradit?Dakujem krásne
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4334
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vitajte!
Vzhľadom na to, že jeho manželka bola zo Záhorskej Vsi, pričom ide o roky, z ktorých sú matriky ešte na matričnom úrade, oslovil by som tamojšiu matriku s vyhľadaním sobáša pred rokom 1943 (alebo pred rokom kedy sa narodil ich najstarší potomok). V zápise by mohli byť podrobnosti. Ak to nebude v Záhorskej a bývali neskôr v Bratislave, tak by som potom skúsil osloviť matričný úrad Bratislava Staré Mesto.

Pre ostatných kolegov, ak potrebujete podrobnosti a získané dokumenty, záležitosť bola rozoberaná už na českom fóre tu: http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php ... 55#p255418
Miri
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28 Apr 2021, 14:27
Predkovia z oblasti: Štepanek

Ďakujem krásne za odpoveď.Matričný úrad v Bratislave som už oslovila tak snáď budem úspešná a nájdu mi sobášny list mojich starých rodičov kde bude viac o rodičoch môjho starého otca.Toto je asi jediná šanca nakoĺko sa priezvisko starého otca uvádza na rodnom liste môjho otcq ináč ako na sobášom a tiež pri starom otcovi je narodenie 1911Abbazia-Taliansko avšak v roku 1911 Abbazia nepatrila taliansku.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Miri napísal:
17 Aug 2021, 16:19
...chcela by som nájsť rodičov môjho starého otca .Volal sa Eduard Štepanek nar.11.5.1911 v Opatija-Abbazia...Za manželku mal Zita Flacchart nar.2.4.1921 v Zahorskej Vsi...
Dobrý deň,
prečítala som si Vašu tému, na ktorú pripojil odkaz duros.

Je nepodstatné riešiť mäkčeň pri priezvisku Vášho starého otca Eduarda (*1911), ani prechyľovanie priezviska Vašej babky Zity (*1921).
Obaja žili v Záhorskej Vsi. Na základe indexov na FS, žila tam istá rodina "Stepanek" - https://www.familysearch.org/search/rec ... ategory=on . Ďalšie možné deti v období 1895-1906, môžete dohľadať v štátnej matrike narodených tu https://www.minv.sk/?statny-archiv-v-br ... ocka-modra

Sobáš ich rodičov, 10. zápis https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1766886

Špekulujem, otcom Vášho starého otca Eduarda (*1911) mohol byť Eduard Stepanek (*1887). Bolo zvykom, dať prvorodenému synovi krstné meno po otcovi.

Rovnako žila v Záhorskej Vsi aj istá rodina "Flatschart". Sobáš tohto manželského páru tu, 21. zápis https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1766886 . Index Vám nájde len ich dcéru Františku (*1894), ostatné možné deti dohľadávajte rovnako v Modre. Predpokladám, že sú to Zitini starí rodičia.

Vo VHA (Vojenský historický archív) v Bratislave, Krajná 27, si môžete požiadať o vydanie overenej/neoverenej kópie kmeňového listu vojaka - Vášho starého otca E. Š. (*1911). Malo by v ňom byť o.i. uvedené aj miesto jeho narodenia a mená jeho rodičov.
Miri
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28 Apr 2021, 14:27
Predkovia z oblasti: Štepanek

Ďakujem krásne za pomoc.
Napísať odpoveď