Hľadám strýka - Peter Bončo (?)

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Zu_Zie
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25 Okt 2021, 17:18
Predkovia z oblasti: Bratislava, Bončo

Prajem dobrý deň,

Hľadáme s maninou - jej brata (môjho strýka).
Nevieme celkom kde začať. Zistili sme, že moja starká mala po mamine ešte syna. Pamäť jej už celkom neslúži a radi by sme sa našli, je to predsa rodina.
Je viac možností, ale najpravdepodobnejšie podľa doterajších pátraní sa mal narodiť cca 02/1975 žene menom Marta Bončová (nar. 22.5.1941). Zrejme na Šulekovej v Bratislave, ale nie je vylúčené iné miesto.
Z nejakého dôvodu však bol daný buď na adopciu, prípadne do ústavu pre detičky (dnešný detský domov). Nevieme ani, či žije, ale veríme, že áno.
Meno by malo byť pravdepodobne Peter. Priezvisko nevieme, či sa nechalo po matke (Bončo, prípadne možno dostal jej meno za slobodna Dospiva), alebo ak prebehla adopcia, meno už má zrejme úplne iné.

Je to ťažké dnes bez dostatku informácií niečo nájsť, ale verím, že sila internetu siaha ďalej, a s pomocou dobrých ľudí sa nájdeme :)

Je niečo, čo by ste prípadne ešte odporučili?
Ďakujeme krásne
Napísať odpoveď