Find a Grave alebo Billion Graves?

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Lacika
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03 Apr 2022, 11:21

Zdravím vás!

Chcel by som pomôcť s fotografovaním hrobov a pomníkov, aby ľudia, čo pátrajú po svojich predkoch vedeli nájsť hroby svojich predkov aj online. Preto by som vás chcel poprosiť o radu, ktorý projekt pre túto činnosť si vybrať, resp. s ktorým máte lepšie skúsenosti: Find a Grave alebo Billion Graves? Do ktorého projektu sa viacej oplatí prispievať aby záznamy boli dostupné pre čo najväčší okruh ľudí (t.j. či je prístup k záznamom spoplatnení alebo nie, resp. som si všimol , že napr. záznamy z Billion Graves sú integrované do vyhľadávacieho modulu Family Search čo by mohlo v budúcnosti predstavovať tiež pomoc pri hľadaní predkov atď. ...)

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4975
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Lacika napísal: 03 Apr 2022, 11:48 Zdravím vás!

Chcel by som pomôcť s fotografovaním hrobov a pomníkov, aby ľudia, čo pátrajú po svojich predkoch vedeli nájsť hroby svojich predkov aj online. Preto by som vás chcel poprosiť o radu, ktorý projekt pre túto činnosť si vybrať, resp. s ktorým máte lepšie skúsenosti: Find a Grave alebo Billion Graves? Do ktorého projektu sa viacej oplatí prispievať aby záznamy boli dostupné pre čo najväčší okruh ľudí (t.j. či je prístup k záznamom spoplatnení alebo nie, resp. som si všimol , že napr. záznamy z Billion Graves sú integrované do vyhľadávacieho modulu Family Search čo by mohlo v budúcnosti predstavovať tiež pomoc pri hľadaní predkov atď. ...)

Ďakujem.
Vitajte! Obe databázy sú prepojené na FS, Billion Graves určite aj na MH. Na zistenie, či je to bezplatné, stačia dve minúty. Billion Graves tým, že je integrované do MH, ponúka aj ďalšie záznamy, lenže kvôli nim je potrebná registrácia, ale ani tá mnoho nevyrieši.
Prečo nepomáhať našim portálom? Na nich je viac Slovákov, ako v týchto databázach: viewtopic.php?f=27&t=6480
Napísať odpoveď