Štefan Miškovics a Helena Antal

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
renky11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04 Aug 2022, 11:44
Predkovia z oblasti: Gardian, Hašuk, Kleiner, Miškovič, Čásar - okolie Nitra, Topoľčany

Dobrý deň,

potrebujem pomoc pri identifikovaní rodičov môjho predka a to Heleny Antal, nakoľko neviem na základe sobášneho listu, kde sa píše, že je z Kiss Hind - Malé Chyndice, nájsť jej doklad o narodení z tejto dediny.

doklad o sobáši Stephanus Miskovics , Csalad-Čeladice a Helena Antal, Kis Hind-Malé Chyndice zo dňa 30.01.1780. Neviem, či sa v zápise uvádza miesto narodenia, alebo bydlisko.

https://www.familysearch.org/records/im ... eView=true

Je možné, že by to mohla byť táto osoba, ktorá je ale narodená v Čeladiciach- Csalad? Dátum narodenia by tomu zodpovedal a zápis o narodení osoby s týmto menom v obci Malé Chyndice-Kis Hind som nenašla.

https://www.familysearch.org/records/im ... eView=true

Obe obce patrili pod farnosť Nagy Hind - dnes Veľké Chyndice.

Môžem považovať túto Helenu Antal, ktorá je dcérou Michaela Antal a Aňa Kobrubel- neviem, či som to dobre prečítala, z Csaladu - Čeladice, za jej rodičov?

https://www.familysearch.org/records/im ... eView=true


Ďakujem za pomoc, Renata
Napísať odpoveď