Neckarovi - Čadca

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
l.joklova
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05 Aug 2022, 19:36
Predkovia z oblasti: Neckar, Olešná u Čadca

Zdravím Slovenské přátele, pátrám po informacích o mé prababičce Emilii Neckarovej, případně jejích rodičích. Emilie žila v Olešnej 54/II a 14.5.1935 tam porodila dceru Veronu. V matrice Stašova jsem zjistila, že jí bylo v době narození dcery 38 let a pracovala jako robotnička. Otec v záznamu o narození dcery není uveden. Emilie se tedy narodila v roce 1896, nebo 97. Bohužel jsem v matričních záznamech Turzovky z té doby nenašla jedinou zmínku o někom jménem Neckar. Mohla se přistěhovat od jinud, ale pak se jí asi nedopátrám.
Máte nějaký tip, kde hledat, nebo na jakou instituci se obrátit?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4550
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vitajte! Matriky z rokov 1895-1906 (štátne matriky) sa nachádzajú v pobočkách štátnych archívov iba vo fyzickej podobe. Takže ak treba hľadať v nich, treba ísť do archívu v Čadci.
Napísať odpoveď