Príbuzní pravdepodobne z Prešova

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Na facebookovom fóre "Turiec - kolíska zemanov" sa objavil sken rodinného archívu fotografií, ktorý tam dal (dala) Todd Kathy Ockaskis. Pravdepodobne hľadá svojich príbuzných. Podľa fotiek je skôr pravdepodobné, že rodina má korene niekde v okolí Prešova. Možno niektorí členovia tohto fóra spoznajú mená, prípadne ľudí na fotografiách.

https://www.facebook.com/groups/2337591 ... 172123965/
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Toto pridala Kathy do komentárov:
Fotky sa našli v jednom albume na povale mojej tety. Moja stará mama Anna Rakyta emigrovala v roku 1909 a môj starý otec Štefan Pavlík v roku 1905. Svokor mojej tety bol Frank Ruda. Myslím, že sú tam súvisiace fotky, ale na niektorých môžu byť aj ľudia, ktorých stretli.
Napísať odpoveď