Martin Miškovič - miesto a rok narodenia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
zoja151
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21 Nov 2022, 09:28
Predkovia z oblasti: Záhorský, Sénaši, Krakovík, Čásar, Kleiner, Gadian, oblasť Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce

Dobrý deň,

pri pátraní po predkoch som sa dostala k záznamu o svadbe môjho dávneho predka Martina Miškoviča - tretí záznam z vrchu na pravej strane - február 1739

https://www.familysearch.org/records/im ... eView=true - ženil sa ako vdovec

Ďalej som našla záznam o jeho úmrí - 29.03.1759, podľa záznamu zomrel ako 60 ročný

https://www.familysearch.org/records/im ... eView=true

Z týchto informácií predpokladám, že na sa narodil približne v roku 1699.

Nikde na famylisearch neviem nájsť matriky o narodení z farnosti Veľké Chyndice staršie ako 1749. Viete mi poradiť, kde ich hľadať?
Je možné nájsť aj sobášne matriky staršie ako 1739?

Ďakujem, Zoja
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4624
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Podľa Sármányovej staršie neexistujú: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/
Napísať odpoveď