Jozef Gardian - sestra Alžbeta

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
zoja151
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 21 Nov 2022, 09:28
Predkovia z oblasti: Gadian, Kleiner, Hašuk, Mikle, Časar, Senaši, Záhorský, Jamrich, oblasť Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Trnava
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň,

v rodných matrikách som našla zápis o narodení dvoch detí, a to Jozefa a Alžbety. Potrebujem poradiť, či ide o súrodencov, nakoľko som pri viacerých zápisoch zistila, že priezvisko môjho predka Gardian, je niekedy napísané ako Guardian, alebo Kvardian ako u Alžbety. A zároveň aj meno matky Heleny je u Jozefa napísané ako Miklas a u Alžbety ako Mikla.
Iné deti tohto manželského páru sa mi nepodarilo vypátrať.

Jozef nar. 17.12.1758

https://www.familysearch.org/records/im ... eView=true

Alžbeta nar. 08.11.1763

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... AQVN7-QQLF

Ďakujem, Zoja
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2910
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň,
prepis priezviska mohol varírovať, ľudia vtedy nevedeli písať, takže nevedeli ani farárovi nadiktovať, ako sa ich priezvisko píše.
Zmena medzi Mikla a Miklas naozaj nič neznamená. Deti mali aj rovnakú krstnú mamu, takže ide o súrodencov.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď