Augustína Kobzová, nar. 1904 al. 1905

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
ivanakodajova
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19 Mar 2023, 20:21
Predkovia z oblasti: Olexak, Ždiar / Wiesner, Huncovce / Kobza, ?

Hľadám informácie o svojej prababke - Augustína Kobzová, nar. 1904 al. 1905.
Jej dcéra, moja babka Alžbeta sa narodila 28.1.1923, podľa rodného listu v Nitre.
V rodnom liste je pri matke uvedené iba "18 ročná", otec neznámy.
ljelinkova
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25 Feb 2023, 12:15
Predkovia z oblasti: Hudec, Babulic, Leipnik, Babos, Jastrzembski

Dobrý deň,

skúšali ste už hľadať v sčítacích hárkoch z roku 1930?

https://scitacieharky.sk/zaznamy?Filter ... 100&page=1

Nie všetky mestá a dediny sú indexované, ale ak by ste vedeli, kde vaša babka ako malá bývala, tak sa to dá prejsť aj ručne. Podľa výsledkov vyhľadávania to vyzerá, že veľa ľudí s týmto priezviskom žilo v obci Gajdel (dnešné Kľačno), skúste sa tam spýtať na matrike.

V tých sčítacích lístkoch sa vyskytuje jedna Augusta Kobzelová, narodená 1901, pomocnica v domácnosti, vraj slobodná a bezdetná, ale tak nemanželské dieťa mohla chcieť aj zamlčať. Samozrejme to vôbec nemusí byť vaša prababka, záleží, či sa to zhoduje s tým, čo o rodine viete.

https://www.slovakiana.sk/kulturne-obje ... ir-do4i06e
Napísať odpoveď