Katastrálna mapa a písomný operát

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
Mineva
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 Jan 2023, 21:29
Predkovia z oblasti: Záhorská Ves, Suchohrad, Vysoká pri Morave, Plavecký Štvrtok, Ždánice, Šarovce, Želiezovce, Nový Tekov, Veľký Ďúr

Dobrý večer.
Rád by som sa spýtal či by mi ku tejto katastrálnej mape: https://maps.hungaricana.hu/en/MOLTerke ... 1698%2C192 stačil iba písomný operát z roku 1896 alebo mám aj požiadať aj o skeny pôvodnej katastrálnej mapy 1897-1914 od geodetického a kartografického ústavu?

Edit: Oplatí sa viacej navštíviť archív osobne? Ak nechcem fotokópiu? Môžem si tam iba z toho zoznamu vlastníkov opísať na papier konkrétne mená a čísla pozemkov? Koľko stojí navštíviť bádateľnu? Mám dosť veľa vlastníkov domov ktorých by som chcel zistiť a myslím si, že cez email by to stálo dosť veľa.
Ďakujem s pozdravom Mineva.
Volám sa Varga Matej a pochádzam zo Záhorskej Vsi
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

Dobrý deň,
ja si myslim, že sa oplati navštíviť archív. Do bádateľne sa myslím neplatí. Môžte si tam v kľude pozrieť katastrálne mapy, písomný operát a opísať si čo potrebujete zadarmo. Prípadne Vám za úhradu na kopírke urobia do formátu A3 kópie alebo skeny ( tie robia aj velkoplošné ) - CB alebo farebné.
Dobré je pozrieť si aj poľné náčrty - vo väčšej mierke a podrobnosti sú rozkreslené jednotlivé mapy aj s menami vlastníkov.
Používateľov profilový obrázok
Mineva
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 Jan 2023, 21:29
Predkovia z oblasti: Záhorská Ves, Suchohrad, Vysoká pri Morave, Plavecký Štvrtok, Ždánice, Šarovce, Želiezovce, Nový Tekov, Veľký Ďúr

temp napísal: 24 Okt 2023, 12:30 Dobrý deň,
ja si myslim, že sa oplati navštíviť archív. Do bádateľne sa myslím neplatí. Môžte si tam v kľude pozrieť katastrálne mapy, písomný operát a opísať si čo potrebujete zadarmo. Prípadne Vám za úhradu na kopírke urobia do formátu A3 kópie alebo skeny ( tie robia aj velkoplošné ) - CB alebo farebné.
Dobré je pozrieť si aj poľné náčrty - vo väčšej mierke a podrobnosti sú rozkreslené jednotlivé mapy aj s menami vlastníkov.
Pustia ma aj keď mi je pod 18? Musím ísť s dospelou osobou či?
Volám sa Varga Matej a pochádzam zo Záhorskej Vsi
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

Neviem, ale predpokladám, že pokiaľ má niekto občiansky preukaz, tak by to mohlo byť možné.
Každopádne sa opýtajte a dohodnite si termín návštevy bádateľne:
https://www.geoportal.sk/sk/archiv/
Napísať odpoveď