Georgius Eördögh - problém s určením manželky

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
zoja151
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Nov 2022, 09:28
Predkovia z oblasti: oblasť Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Trnava, Žilina, Halič - Poľsko
Bydlisko: Nitra

Zdravím,

neviem si poradiť s nasledovnými dohľadamýni záznamami, ktoré som našla na FS, týkajú sa druhej manželky Juraja Eördögha. Našla som záznami, kde sa mi nezhoduje krstné meno manželky. Možno niečo prehliadam, ale prešla som už viacej krát sobášne zápisy a aj zápisy z knihy krstov a dostala som sa do mŕtveho bodu.
Ide o nasledovné záznamy.

Môj predok Juraj Eördögh, prezývaný Feriankovič, mal prvú maželku Evu Csepcányi, s ktorou sa zosobášil 15.11.1739

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 - 3. zápis zdola na ľavej strane

Ovdovel, ale zápis o úmrtí manželky Eva Csepcényi sa mi nepodarilo nájsť. Jej dátum narodenia podľa mňa je 01.08.1721- dcéra Štefana Csepcényiho alias Durac

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AKH31-KPT - 4. zápis zdola na ľavej strane

Našla som jeho druhé manželstvo s Catharínou Csepcányi - máj 1757, predpokladám, že to bola sestra Evy ????

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=760066 - 4. zápis na pravej strane

S Katarínou som našla, že mal jedno dieťa, a to Juraja, narodeného 08.01.1759

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AKHQM-V4C - 1. zápis na ľavej strane

Problém nastal pri jeho ďalších deťoch, ktoré som našla, a to pri Zuzane a Jánovi, ktorý majú uvedenú ako matku Máriu Csepcányi. Ale záznam o úmrtí Kataríny a ani jeho ďalšiu svadbu som v záznamoch nenašla.

Zuzana nar. 22.03.1761 - 4. zápis zhora na ľavej strane
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AKHQ9-9CH

Ján nar. 15.10.1763 - 1.zápis na pravej strane
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AKHQM-5GD

V záznamoch sedí aj Jurajova prezývka Feriankovič.
Potrebujem poradiť, či ide o jednu osobu a farár sa pomýlil pre napísaní mena do cirkevnej knihy, aj keď sa mi to nezdá, že by sa pomýlil 2x. Alebo sa znova oženil, len záznam o tom neviem nikde nájsť.

Budem vďačná za akúkoľvek radu.
Napísať odpoveď