Priezvisko Kotrik -Opatovce nad Nitrou

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Robkoko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Feb 2024, 01:36
Predkovia z oblasti: Kotrik Opatovce nad nitrou

Dobry den,zacal som robit rodokmen na familysearch.dostal som sa do roku 1815,kde som mal este 20 predkov,pozrel som sobasne listy tych predkov a bol tam aj vek mladomanzelov,lenze ked som si potom dal krsty ,tak mi pri vacsine tych predkov nevychadza meno,pri niektorych je to len tak ,ze akceptujem napr 2 roky rozdiel,aku mate s tymto skusenost?
Pri niektorych Kotrikovcoch bolo pisane evanjelista,lenze v prievidzi nieje ziadne evanjelicky kostol.je mozne ze nedali deti pokrstit v katolickom kostole ? Doteraz mi to vsetko vychadzalo a teraz sa neviem posunut.to iste sa mi stalo aj pri vetve z Kosa(okr.Pd) ,lebo tam uz v 18 storoci nieje meno matky za slobodna,ale su tam rovnake mena rodicov len ine deti.ak sa da tak poradte lebo uz rozmyslam,ze vytvorim rodosad a potriedim vsetkych aj do stran aby som to takto vylucil.mam este otazku ,je normalne ze sa niekto dostane len do roku 1800 a potom nic? Ako to riesite ? Su na to nejake hacky?
Docital som sa ze je tu archivar z bojnickeho zamku,poradite mi ako ho mam kontaktovat prosim? Som tu novy ani neviem ci som dobre zaclenil temu an fore.
Teta mi raz hovorila ze sa s niekym rozpravala a ,ze vraj Kotrikovci prisli z mesta Kortrijk bud v Belgicku alebo Holandsku,niekedy 13-14-15 storocie aby stavali Bojnicky zamok,preto by som chcel kontaktovat toho pana z archivu a spytat sa cit am nieje nejaka zmienka.za trpezlivost pri citani a odpoved vopred dakujem
Naposledy upravil/-a duros v 10 Feb 2024, 07:40, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presunuté do správneho subfóra (pôvodne v Pôvod priezviska)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4964
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Robkoko napísal: 06 Feb 2024, 01:49 Dobry den,zacal som robit rodokmen na familysearch.dostal som sa do roku 1815,kde som mal este 20 predkov,pozrel som sobasne listy tych predkov a bol tam aj vek mladomanzelov,lenze ked som si potom dal krsty ,tak mi pri vacsine tych predkov nevychadza meno,pri niektorych je to len tak ,ze akceptujem napr 2 roky rozdiel,aku mate s tymto skusenost?
Dva roky rozdiel v 18. storočí oproti veku v roku 1815 je málo, je potrebné zvažovať väčší časový rozptyl, 5 rokov pokojne. Mimochodom, ak začínate, odporúčam našu knihu, kde toto všetko máte, aj odpovede na ďalšie otázky: https://www.martinus.sk/919521-ako-si-z ... kmen/kniha
Robkoko napísal: 06 Feb 2024, 01:49 Pri niektorych Kotrikovcoch bolo pisane evanjelista,lenze v prievidzi nieje ziadne evanjelicky kostol.je mozne ze nedali deti pokrstit v katolickom kostole ? Doteraz mi to vsetko vychadzalo a teraz sa neviem posunut.
Evanjelici z PD patrili pod evanjelickú farnosť Zemianske Kostoľany.
Robkoko napísal: 06 Feb 2024, 01:49 to iste sa mi stalo aj pri vetve z Kosa(okr.Pd) ,lebo tam uz v 18 storoci nieje meno matky za slobodna,ale su tam rovnake mena rodicov len ine deti.ak sa da tak poradte lebo uz rozmyslam,ze vytvorim rodosad a potriedim vsetkych aj do stran aby som to takto vylucil.
To Vám aj odporúčam. Okrem toho je dobré sledovať všetky poznámky v matrikách, krstných rodičov, svedkov pri sobáši.
Robkoko napísal: 06 Feb 2024, 01:49 mam este otazku ,je normalne ze sa niekto dostane len do roku 1800 a potom nic? Ako to riesite ? Su na to nejake hacky?
Je a nie je to nič výnimočné. K poslednej otázke viď predošlú.
Robkoko napísal: 06 Feb 2024, 01:49 Docital som sa ze je tu archivar z bojnickeho zamku,poradite mi ako ho mam kontaktovat prosim?
Chodí sem len občas, zaujímajú ho témy rodín z okolia PD, takže ak sem príde, iste sa Vám ozve.
Robkoko napísal: 06 Feb 2024, 01:49 Som tu novy ani neviem ci som dobre zaclenil temu an fore.
Nie, presunul som.
Robkoko napísal: 06 Feb 2024, 01:49 Teta mi raz hovorila ze sa s niekym rozpravala a ,ze vraj Kotrikovci prisli z mesta Kortrijk bud v Belgicku alebo Holandsku,niekedy 13-14-15 storocie aby stavali Bojnicky zamok,preto by som chcel kontaktovat toho pana z archivu a spytat sa cit am nieje nejaka zmienka.za trpezlivost pri citani a odpoved vopred dakujem
Na bájky v rodinných rozprávaniach veľký pozor, často sú to naozaj len rozprávky a potom prichádza veľké sklamanie.
Robkoko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Feb 2024, 01:36
Predkovia z oblasti: Kotrik Opatovce nad nitrou

Dakujem za rozsiahlu odpoved,co sa tyka tej bajky ,nieje je to tak ,ze by som tomu veril pride mi to ako blbost a ja ju chcem skor vyvratit a najlahsie aj ked nie najjednoduchsie bude pozriet matriky tych miest ci sa tam take priezvisko vobec nachadza,takze k latine a madarcine treba pridat belgictinu a holandstinu
Napísať odpoveď