Justícia v archívoch slovenska

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Narazil som na túto relatívne novú knihu z roku 2003, ktorá podrobne mapuje fondy justície v slovenských archívoch. Užitočná je napríklad pri hľadaní pozostalostných, pozemkovoknižných a iných spisov. Škoda, že už sa nepredáva a dá sa zohnať len v knižniciach. Ukážka je tu www.epi.sk/EShop/Images/sjus3mon001.pdf
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Viete mi povedať Názov knihy, meno autora a kto ju vydal?
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Ja len dodám, že kniha sa dá stále kúpiť vo vydavateľstve PP - Poradca podnikateľa, na internete som ju nenašiel v ponuke, ale odpísali mi, že ju majú ešte na sklade a dá sa objednať. Akurát cena vôbec nie je ľudová(na to, že je to len paperback) 31€, takže skôr sa to oplatí, keď by si to niekto kúpil na firmu.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5005
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Mne sa to zda vcelku zaujimava literatura, ktoru by mohlo zakupit nase zdruzenie....v pripade potreby potom pozicat, neee? :-)
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Ubehlo 12 dní, odkedy som napísal do vydavateľstva, že mám záujem knihu kúpiť :)
Keďže neodpovedali, zavolal som im. Sľúbili, že zistia, kto to u nich zbabral (čo mne je jedno) a čoskoro sa ozvú.
Takže kniha bude čoskoro "doma".
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Tak, kniha objednaná, platba zaslaná. Čoskoro bude v knižnici nášho občianskeho združenia! :)
Napísať odpoveď