Koľko prapraprababičiek v jednej osobe :)

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
Používateľov profilový obrázok
sahier
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 22 Nov 2012, 10:34
Predkovia z oblasti: Hiller, Bogyo, Komaromy ,Bába , Nehéz, Pepich , Králik, Szabó, Urbánek
Bydlisko: Bratislava

Pre zaujímavosť koľko zápisov v matrikách a koľko prepisov mena jednej a tej istej osoby-mojej prapraprababičky : Magrutsch, Magrusch , Magruts, Makács, Makruč, Mahrcis, Makracs, Magrusch, Magrács, také malé upozornenie pre menej skúsených čoho všetkého sa dá dočkať pri objavovaní svojej dávnej minulosti ...:)
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Myslím si, že toto je výborný dôkaz toho, že genealógia, to nie je iba pohodlné hľadanie cez indexy. Kto zažil listovanie matrík (alebo ich mikrofilmov) stranu po strane a čítal každý záznam, bude si zistené, nájdené a získané informácie oveľa viac vážiť ;)
Používateľov profilový obrázok
sahier
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 22 Nov 2012, 10:34
Predkovia z oblasti: Hiller, Bogyo, Komaromy ,Bába , Nehéz, Pepich , Králik, Szabó, Urbánek
Bydlisko: Bratislava

Veľa ľudí očakáva pri pátraní čosi ako dokonalosť a vyhľadanie predka šibnutím zázračného prútika ,ale pátranie po minulosti rodu nie je jednoduché a ani to nie je akási súťaž o tom , kto nájde predka staršieho dáta ako to mnohí ponímajú , z takéhoto postoja ku genealógii mi býva smutno .....neexistuje nič krajšie , ako ten pocit , keď človek po dlhodobom listovaní a pátraní po určitej osobe nájde čo hľadal ,alebo možno objaví čosi čo vôbec nečakal....
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

sahier napísal:...alebo možno objaví čosi čo vôbec nečakal....
Napriklad sobase medzi pribuznymi, o ktorych nemal nikto ani tusenia, ze su pribuzni :D
Používateľov profilový obrázok
sahier
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 22 Nov 2012, 10:34
Predkovia z oblasti: Hiller, Bogyo, Komaromy ,Bába , Nehéz, Pepich , Králik, Szabó, Urbánek
Bydlisko: Bratislava

nemal nikto ani tusenia, ze su pribuzni

...tak zatial som také šťastie nemala :D
Napísať odpoveď