Chyba nebo jmenovec...

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
peta.lo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11 Apr 2013, 17:43

Nedávno jsem sem psala, že hledám předky Andreje Sivča. Poradili jste mi velmi dobré stránky, kde jsem našla mnoho lidí s příjmením Sivčo. Chtěla jsem zjistit, zda A. S. narozený 20. 11. 1917 je skutečně můj děda, proto jsem začala pátrat po matčině rodném listu, ale nenašla jsem. Místo toho jsem narazila na dokumenty, které se týkaly darování poloviny domu mé matce a tam je uvedeno jako datum narození mého dědy 18. 11. 1911. V těch naskenovaných církevních dokumentech, na které jste mi poskytli odkaz jsem propátrala období od roku 1887 do konce, tedy roku 1925. Vyznání máme všichni věřící v rodině římskokatolické, takže je asi zbytečné pátrat v jiné knize. Možná děda nebyl pokřtěný, ale to mi připadá málo pravděpodobné. V rodině se často jména opakují, takže by mohlo jít i o jiného příbuzného se stejným jménem. Nebo jej zapomněli zapsat a nebo je jedno z dat špatně. Ještě zapátrám po rodném listu. Nevíte, zda musím osobně na matriku se žádostí? Mám to z Čech dost daleko :)
peta.lo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11 Apr 2013, 17:43

Tak už jsem to našla, omlouvám se, že jsem zbytečně přispívala, jen nevím, zda se to dá smazat, abych nezabírala místo :)
constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

a ako to teda nakoniec bolo? :?:
peta.lo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11 Apr 2013, 17:43

Děda se narodil o pár let dříve ačkoli mi bylo řečeno, že zemřel v 72 letech, skutečnost je taková, že zemřel v nedožitých 77 letech.
Napísať odpoveď