Cenzus 1828 - len prepis? VYRIESENE

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
koralia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 08 Apr 2020, 15:14

Neviem, ci pozeram spravne na FS, ale vidim to tam rozdelene na 25 knih.
Ked som nasla zupu, ktoru potrebujem, dava tam len na stroji prepisany zoznam dedin so skomolenými menami hlav domacnosti.
Original (rucny zapis z toho obdobia) tam nie je?
A cisla, ktore su pri osobach, su cisla domov ci?
A preco sa niektore mena opakuju? (pricom som si ista, ze nejde o dvoch s rovnakym menom).
Dakujem za vysvetlenie.
K
Naposledy upravil/-a koralia v 30 Jún 2020, 15:24, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4991
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

To ste našli prepis od pani Marthy Remer Connor (spomenuté tu: viewtopic.php?t=7551)
Samotné hárky sú tu: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Odkaz na tento link by ste našli v tomto článku: https://www.geni.sk/supis-v-roku-1828/
koralia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 08 Apr 2020, 15:14

Dakde je asi zrada, lebo ja som sla cez odkaz z toho clanku.
A ked som sla na odkaz, ktory ste mi poslali, presmerovalo ma na to iste, kde som uz bola:
https://www.familysearch.org/library/bo ... oad&n=0&q=
Tak neviem, co robim zle.
K
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4991
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

koralia napísal: 26 Máj 2020, 12:12 Dakde je asi zrada, lebo ja som sla cez odkaz z toho clanku.
A ked som sla na odkaz, ktory ste mi poslali, presmerovalo ma na to iste, kde som uz bola:
https://www.familysearch.org/library/bo ... oad&n=0&q=
Tak neviem, co robim zle.
K
Asi treba vyčistiť cache prehliadača, lebo Vás to vracia tam, kde ste boli. Tie linky sú úplne rozdielne. Alebo skúste iný prehliadač.
koralia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 08 Apr 2020, 15:14

Tak v inom prehliadaci som to sice nasla, ale tam Br. stolica zacina az Malackami a predch. dediny podla abecedy tam nie su...
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=231564
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4991
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

koralia napísal: 26 Máj 2020, 15:43 Tak v inom prehliadaci som to sice nasla, ale tam Br. stolica zacina az Malackami a predch. dediny podla abecedy tam nie su...
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=231564
Ale čoby, začína to na filme 623089, resp. 8205074 (viď obr.).
Prílohy
1828_Pozsony.jpg
koralia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 08 Apr 2020, 15:14

Ano, mali ste pravdu (ako vzdy :-)), ale ja uz nevidim ani to, co bije do oci, asi uz potrebujem pauzu...
Tie cisla, co su pred menami, su cisla domov?
Inac mam hroznu smolu na tie supisy, ten z cias MT ani ten z 1869 nie je - a ked konecne aspon jeden pre tu moju nestastnu dedinu najdem,
tak tam ti moji predkovia nie su :-(
Ked mal moj predok v case supisu 19 rokov, este nebol zenaty a jeho otec uz nezil, mozem predpokladat, ze zil v domacnosti matky a jej druhého manzela?
Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4991
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

koralia napísal: 26 Máj 2020, 21:02 ....,
tak tam ti moji predkovia nie su :-(
Ked mal moj predok v case supisu 19 rokov, este nebol zenaty a jeho otec uz nezil, mozem predpokladat, ze zil v domacnosti matky a jej druhého manzela?
Dakujem.
Áno, to je možné. Treba si uvedomiť jednak to, že sa započítavali iba ekonomicky činné osoby (18-60 rokov), ďalej že ide iba o hlavy rodín (tu si treba uvedomiť, či náhodou tou hlavou nemôže byť starší brat, ak otec zomrel), v niektorých prípadoch sú miesto mužov uvedené vdovy.
koralia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 08 Apr 2020, 15:14

Dakujem, s tym bratom je to zaujimava poznamka, ale on nemal ziadnych bratov, ktori by sa dozili dospelosti. Ale budem si to pamatat pri iných cenzoch.
Co mi vrta v hlave, je fakt, ze na cisle domu (teda ak su tie cisla pred menami cisla domov), kde podla supisu byval nejaky iny Kovar, sa tomu môjmu v neskorskom obdobi (resp. vo vedlajsom dome) rodili deti, ked uz bol druhýkrát zenaty. Takze idem hladat suvislost medzi nimi.
Inak pri tom jeho nevlastnom otcovi boli napisani 3 platiaci danovnici (z toho jeden syn), ale predpokladam, ze to bol otec, jeho manzelka (takze mama môjho predka) a ten syn tazko povedat, ci otcov ci matkin...
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3274
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

koralia napísal: 26 Máj 2020, 21:50 Dakujem, s tym bratom je to zaujimava poznamka, ale on nemal ziadnych bratov, ktori by sa dozili dospelosti. Ale budem si to pamatat pri iných cenzoch.
Co mi vrta v hlave, je fakt, ze na cisle domu (teda ak su tie cisla pred menami cisla domov), kde podla supisu byval nejaky iny Kovar, sa tomu môjmu v neskorskom obdobi (resp. vo vedlajsom dome) rodili deti, ked uz bol druhýkrát zenaty. Takze idem hladat suvislost medzi nimi.
Inak pri tom jeho nevlastnom otcovi boli napisani 3 platiaci danovnici (z toho jeden syn), ale predpokladam, ze to bol otec, jeho manzelka (takze mama môjho predka) a ten syn tazko povedat, ci otcov ci matkin...
Sklamem Vás s tými číslami domov. Ide o jednoduché poradové číslo, aby na konci súpisu vedel zapisovateľ zrátať, koľko bolo osôb v obci.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď