V roku 2014 sme založili občianske združenie Genealogický inštitút Slovenska. Venujeme sa rôznym dobrovoľníckym aktivitám – na stránke uverejňujeme zaujímavé články na tému rodinnej histórie, genealógie, či tvorby rodokmeňov, prevádzkujeme genealogické forum, vytvorili sme genealogický slovník, organizujeme stretnutia genealógov.

V tomto roku sa môžeme po prvý raz uchádzať aj 2 percentá z daní. Ak sa vám páči, čo robíme a ak máte pocit, že naša aktivita má zmysel, môžete nás podporiť. Ďakujeme!
CHCEM VEDIEŤ VIAC O MOŽNOSTI PODPORIŤ GENI.SK

FTB a ukladanie obrázkov

marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať užívateľa:

FTB a ukladanie obrázkov

Príspevok od užívateľa marekT » 06 Aug 2013, 22:23

Pri testovaní genealogických programov som si všimol jednu drobnosť, ktorej som predtým nevenoval veľkú pozornosť. A to, ako Family tree builder ukladá súbory vložené do rodokmeňa. Predstavte si, že chcete mať v názvoch súborov poriadok. A tak ich označujete napríklad takto: KFL_I-1-d_Bacsbokod_K_1826_0008.jpg (viete tak jednoducho identifikovať obec, rok, typ matriky aj jej stranku). Family tree builder však veci vie lepšie, ako vy a tak po vložení súboru urobí čáry-máry-fuk a daný súbor sa volá P85_1111_227.jpg. Že vám to nič nehovorí? Nevadí... Program pritom pôvodný súbor nepremenuje, on si vygeneruje nový súbor s vlastným menom, pričom pôvodný súbor ignoruje. V GEDCOM súbore po ňom niet ani chýru ani slychu. Tam je totiž informácia o obrázku uložená takto "1 PHOT jpg 1111 227".Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných