Michal Šuša

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Dobrý večer,

chcela by som poprosiť o pomoc. Hľadám manželovho predka, resp. záznam o jeho narodení. Viem, že sa oženil 25.1.1824 vo Svätom Jure, dnes okres PK, vo veku 24 r. Pri sobáši mal zápis, že je roľník z Vajnor. Logicky som hľadala tam. Nebol tam. Hľadala som aj v Jure, teraz prehľadávam okres PK. Napadlo ma, či nebude v nejakom súpise alebo urbári a pod. Týmto chcem poprosiť niekoho zdatného, ak má stiahnuté niečo také v počítači, či by mi nepomohol a nepozrel sa na neho vo Svätom Jure alebo aj Neštichu (Neustift.

Vopred ďakujem

masu
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Prosím pomôžte mi niekto pohnúť sa z miesta. :( Prosím o nejakú múdru radu od profíkov p. DUROS, Marek, Patricius, WERA a ostatní :D
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

co tak prezradit nam jeho meno... ;)
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Volal sa Michal Šuša (viď názov témy :D )
Tu je link na sobáš: https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,146518501
S nájdením krstu zatiaľ pomôcť neviem, no skúsim sa na to pozrieť
S pozdravom
Patrik Zakarovský
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Vďaka, že ste sa ozvali.

P. Wera, hneď 1. príspevok k tejto téme som písala, čo všetko som o Michalovi Šušovi dozvedela. Viem, že sa oženil 25.1.1824 vo Svätom Jure, dnes okres PK, vo veku 24 r. Otec bol Ján. Pri sobáši mal zápis, že je roľník z Vajnor. Logicky som hľadala tam. Nebol tam. Hľadala som aj v Jure aj okres PK.

Patricius: Prehľadala som okres PK. Ke´d som zadala meno pod rôznymi variantami cez FS, vyhodilo mi zopár Michalov v okrese RK, KE, ale žiaden nebol s otcom Jánom. V slovensko Grobe v okrese PK som našla opačne, otec Michal a syn Ján. Ešte som to prelistovala, či sa farár nepomýlil, ale vyzerá, že nie. Keďže po sobáši žil v Jure, tak som hľadala aj jeho úmrtie v Jure. Bohužiaľ nič. Buď zomrel inde, možno vo svojom rodisku, ktoré ja neviem zistiť alebo bol vo vojenskej službe. Neviem, ako mám pokračovať.

Už je načase zorganizovať ďalšie stretnutie.
Napísať odpoveď