VYRIEŠENÉ: Pátranie v Nemecku

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
znova sa obraciam na členov tohto fóra s prosbou o pomoc. Posledné mesiace som strávil pátraním po prastrýkovi Jánovi Koscikovi
(1928-2007), ktorý r. 1952 odišiel do NSR a odvtedy sa svojej rodine neozval. Zistil som, že jeho poslednou adresou bola adresa: Friedrich-Gruß-Weg 1, Hamm (Severné Porýnie- Vestfálsko). Chcel by som zistiť, či mal potomkov. So svojou žiadosťou som sa obrátil na mestský úrad v Hamm-e a na Nemecký Červený Kríž v Hamburgu. Dostal som odpoveď, že mal manželku Mirjanu Koscikovú(1932-2010), avšak o žiadnych deťoch nevedia. Podľa rady pána Imricha som skúsil zatelefonovať na číslo z web stránky:

http://www2.dastelefonbuch.de/?cmd=deta ... showCall=1,

avšak toto číslo je odpojené. Ani ľudia, ktorí v tom dome žijú o žiadnom pánovi s takým menom nepočuli. Neskôr som zistil, že v danom dome pôsobila služba poskytujúca zdravotnú starostlivosť o chorých a starých- Ev. Pflegedienste und Amalie-Sieveking Haus avšak táto služba na moje e-maily neodpovedá.
Napriek všetkým týmto skutočnostiam sa domnievam, že Ján Koscik mal deti a táto moja domnienka je podporiteľná nasledujúcim linkom:

http://www.verwandt.de/karten/absolut/koscik.html

Tento link hovorí, že v okrese, v ktorom sa mesto Hamm nachádza by mali žiť asi 5 ľudia s týmto priezviskom.

Vie mi niekto pomôcť, alebo poradiť, na akú inštitúciu sa so svojím problémom môžem ešte obrátiť?
Za akúkoľvek radu budem vďačný.
Naposledy upravil/-a patricius95 v 26 Aug 2016, 07:45, upravené celkom 1 krát.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Teraz ma napadlo - na ceske forum chodi aj niekolko Nemcov. Jeden z nich je velmi aktivny a rozhladeny. Skuste zadat otazku tam, mozno Vam pomozu: http://genealogie.taby.cz/index.php
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Vďaka pán Duros,

snáď sa nájde niekto, kto mi pomôže :-)
S pozdravom
Patrik Zakarovský
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

patricius95 napísal: 12 Nov 2016, 13:22 Pán Mojmír,
mohol by som aj ja poprosiť o vyhľadanie osoby s menom Ján Koscik, resp. Ján Kostik, nar. r. 1928?
Dobrý deň, patricius95,

Váš prastrýko v tejto téme viewtopic.php?f=31&t=5103&hilit=Koscik je tá istá osoba, na ktorú sa dotazujete tu u pána Mojmíra? :? Tú starú tému maté označenú ako vyriešenú. Prastrýkova posledná adresa Vám bola poskytnutá z nemeckej strany?

Totižto, aj ja vyhľadávam v rôznych databázach. Napriek tomu indícia - Koscik Ján, nar. 03. 9. 1928 Ruské Pekľany, základnú školu absolvoval v Ruských Pekľanoch v rokoch 1934 - 1942, do októbra 1950 žil v Rus. Pekľanoch pri Prešove.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

milestone napísal: 06 Feb 2019, 23:08 Dobrý deň, patricius95,

Váš prastrýko v tejto téme viewtopic.php?f=31&t=5103&hilit=Koscik je tá istá osoba, na ktorú sa dotazujete tu u pána Mojmíra? :? Tú starú tému maté označenú ako vyriešenú. Prastrýkova posledná adresa Vám bola poskytnutá z nemeckej strany?

Totižto, aj ja vyhľadávam v rôznych databázach. Napriek tomu indícia - Koscik Ján, nar. 03. 9. 1928 Ruské Pekľany, základnú školu absolvoval v Ruských Pekľanoch v rokoch 1934 - 1942, do októbra 1950 žil v Rus. Pekľanoch pri Prešove.
Dobrý deň,
ďakujem za sprostredkovanie informácií. Jeho adresu som získal od Nemcov, žiaľ, až päť rokov po jeho smrti.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

patricius95 napísal: 07 Feb 2019, 09:16 ...Jeho adresu som získal od Nemcov, žiaľ, až päť rokov po jeho smrti.
Odpovedám Vám len z toho dôvodu, že sa mi nechce uveriť, že sa dvaja Jánovia Koscikovia narodili s rovnakým dátumom narodenia v Ruských Pekľanoch. :?
Tohto, čo som našla ja, bol vojakom v armáde od "X/50 - 27.1. 1951 CSR ARMEE NÝRSKO ČSR". Dňa 04.10. 1951 už bol zaevidovaný v bavorskom vládnom utečeneckom tábore "Valka" v Norinbergu. Preferoval odchod do Kanady.
Zároveň dodávam, že nechcem pretláčať môj názor, Vy to máte lepšie "pod palcom". ;)
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Môžem sa opýtať, odkiaľ máte tieto konkrétne citované údaje? Celkom ma to zaujíma.
Viem o tom, že pracoval v Nýrsku ako člen pohraničnej stráže, a potom prebehol do západného Nemecka. Nakoniec neodišiel do Kanady. Viackrát sa v rámci Spolkovej republiky Nemecko sťahoval do rôznych miest a z juhu krajiny sa nakoniec dostal na západ, kde nakoniec dožil.
Naposledy upravil/-a duros v 07 Feb 2019, 13:32, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presunutý tento Váš debat z témy o politických väzňoch, lebo už ste boli mimo.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

patricius95 napísal: 07 Feb 2019, 13:20 Môžem sa opýtať, odkiaľ máte tieto konkrétne citované údaje? Celkom ma to zaujíma...
Samozrejme, pošlem Vám správu. Nebyť Vášho vyplneného profilu, ktorý si sem-tam všimnem pri Vašich odpovediach a v spojitosti s predikciou, tak si priezvisko Vášho príbuzného ani nevšimnem.
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

Kedze zijem v DE a mam s takymito vecami nejake skusenosti, mozete vyuzit tieto cesty:

1. zistit, ci jeden z manzelov mal publikovane smutocne oznamenie v miestnych novinach

2. Dat si vyhotovit kopiu EMA, problemom vsak moze byt, ze ho nedostanete, pretoze nie ste priamym pribuznym (stryko nie je priamy pribuzny)

3. Dostat sa k Addressbücher pre Hamm a pozriet si, kto s nimi byval na ich adrese odkedy sa prestahovali do Hammu (mozno s nimi urcity cas zili ich deti a v Addressbuch by boli zapisani)

4. Kontaktovat Amtsgericht Hamm a poziadat o kopiu dedicskeho konania (budete musiet dolozit pribuzenstvo)
Napísať odpoveď