Štefan Holina

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
nordo
Člen
Člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:27

Dobrý deň, potreboval by som poradiť s jedným predkom. 13. septembra 1818 si Štefan Holina, syn Štefana a Márie, zobral za manželku Zuzanu Maruškovú, dcéru Jána a Anny (posledný zápis na pravej strane)

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1158531

Narodenie Zuzany sa mi podarilo nájsť, sedí aj jej vek pri sobáši. Avšak nepodarilo sa mi nájsť narodenie Štefana Holinu. Našiel som jeho štyroch súrodencov, ako aj sobáš jeho rodičov. Podľa zápisov bývali na osade Ustrina neďaleko Horných Hámrov. Jeden jeho súrodenec-sestra bola zapísaná v matrike až niekoľko mesiacov po narodení (narodila sa 2. augusta 1791, zapísaná bola na konci zápisov za mesiac október)

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... -LZM?i=542

Je možné, aby narodenie Štefana "zabudli" zapísať do matriky? Alebo bol namiesto neho zapísaný iný súrodenec? Ďakujem
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Tipoval by som, ze vas Stefan sa narodil 1.2.1794 a je zapisany ako Vodnak.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... -LBS?i=560
Bol z tej istej osady Ustrina a mal rovnakych krstnych rodicov ako ostatne deti.
nordo
Člen
Člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:27

Ďakujem, vyzerá to, že sa kňaz pri zápise pomýlil
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Mohlo ist o prezyvku.
Napísať odpoveď