Andrej Satko 1778. Vyriešené.

Máte problém s čítaním zápisov v starých matrikách? Trápi vás kurent, švabach, kurzíva alebo len škrabopis v matrike? Tu vám poradíme s prečítaním textu.
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
Franta
Člen
Člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20 Mar 2019, 11:21

Dobrý deň. Prosím ako by Ste prečítali dátum narodenia.
Andrej Satko otec Štefan Satko matka Magdaléna dňa 20.1.1778 v.jpg
Ďakujem.
Naposledy upravil/-a Franta v 04 Júl 2019, 09:02, upravené celkom 1 krát.
Anna Theresia
Člen
Člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jún 2018, 16:50
Predkovia z oblasti: Slovensko: býv. Prešporská a Nitrianska stolica, Srbsko: Vojvodina-Báčka (pôvodne Hont a Gemer), Chorvátsko

Dobrý večer.
Je to dátum krstu - 21. január.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2247
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Franta napísal:
01 Júl 2019, 19:36
Dobrý deň. Prosím ako by Ste prečítali dátum narodenia.Andrej Satko otec Štefan Satko matka Magdaléna dňa 20.1.1778 v.jpg
Ďakujem.
Pán Satko, skontrolujte si mail, ušetríte si kopu hľadania ;)
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Franta
Člen
Člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20 Mar 2019, 11:21

Dobrý deň pán Zakarovský. Večer som študoval a ďakujem za upozornenie. Cez prácu sa na mail nedostanem. S pozdravom Satko.
Napísať odpoveď