Križíkovi a Počepický z Šenkvic

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
anet25
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01 Nov 2019, 23:54
Predkovia z oblasti: Šenkvice

Dobrý den,

moje babička se narodila v Česku a taky tu zůstala. Její rodina ale je ze Slovenska.
Moje babička: Milada Kaňková roz. Križíková
Její matka: Milada Križíková roz. Počepická, * 8. 3. 1932, její rodiče Marie Počepická, Václav Počepický
Její otec: Josef Križík, * 26. 4. 1926, jeho rodiče Marie a Jindřich Križíkovi

Potřebovala bych zjistit narození a úmrtí osob, které jsou zvýrazněné. Pokud vím, tak by Križíkův rod měl pocházet z Šenkvic.

Předem děkuji za pomoc.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Páry, ktoré uvádzate, sa s najväčšou pravdepodobnosťou sobášili po roku 1906, dokonca je možné, že niektoré osoby sa narodili po roku 1906. Všetky matriky po roku 1906 sú na matričných úradoch. Záznamy z nich poskytujú iba priamym príbuzným za správny poplatok 5 Eur za jeden záznam.
Napísať odpoveď