Georgü Eördögh alias Feriankovics z Laclavej - rodičia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
zoja151
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 21 Nov 2022, 09:28
Predkovia z oblasti: oblasť Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Trnava, Žilina, Halič - Poľsko
Bydlisko: Nitra

Zdravím a ďakujem za informácie.

Zaujímavé, asi neboli " dobrí hospodári". O tom, že mám v rodokmeni šľachtických predkov som nevedela a nikto z mojej rodiny. Z tejto šlachtickej rodiny Eördögh pochádzala moja starká z matkinej strany. Priamy predok je moja 5x prastará mama Anna Eördögh , takže veľmi ďaleký šlachtický predok. A podľa záznamov sa vydala za nešľachtica, a to za staviteľa " fabri" Matúša Grigera, v niektorých záznamoch uvádzané aj meno Kruger. Nevedela som ani to, že boli evanjelici a.v. A dokonca sme nevedeli, že máme pôvod v Turci, keďže už 150 rokov moja rodina žije v okolí Nitry a Piešťan, teda na Slovensku. A áno, mám z tejto vetvy rodiny príbuzných, ktorý žijú aj v Maďarsku a sestra mojej starkej sa ešte pred 94 rokmi vysťahovala do Francúzska, takže aj tam máme dosť rozvetvenú rodinu, s ktorou sme stále tých 94 rokov v kontakte a stretávame sa.

Chystám sa navštíviť archív v Bytči, keďže na FS už pravdepodobne o tomto rode nič nezistím. A rada by som navštívila aj obce, kde žili moji predkovia z rodu Eördögh, keďže túto časť Slovenska veľmi nepoznám.

Zoja
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5002
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

zoja151 napísal: 09 Okt 2023, 02:41 ....
Chystám sa navštíviť archív v Bytči, keďže na FS už pravdepodobne o tomto rode nič nezistím. ...
Nechcem Vás strašiť, ale ak neovládate latinčinu a maďarčinu a budete chcieť skúmať archiválie rodu, tak to máte na dlhé lakte.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Dávam do pozornosti malý čriepok
https://archives.hungaricana.hu/en/char ... NClcIikifQ
zoja151
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 21 Nov 2022, 09:28
Predkovia z oblasti: oblasť Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Trnava, Žilina, Halič - Poľsko
Bydlisko: Nitra

Zdravím,

ďakujem za link na článok. Latinčinu neovládam a maďarčinu ovládam "pasívne", rozumiem, ale s rozprávaním je to horšie a taktiež s čítaním. Ale ak sa dajú fotitiť a kopírovať dokumenty, nie je problém, môj ocko vie po maďarsky. :)

Zoja
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

V Laclavej boli spriaznené rody Eördögh a Velič. Výskumu týchto rodín sa venuje pán Milan Velitš, skúste ho kontaktovať, napr. cez Facebook. Možno vám pomôže.
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Teraz som si pozrel na FS údaje o G. Eördöghovi nar. 1719. Je tam celkom pekne spracovaný jeho rodostrom aj s rodičmi a starými rodičmi a tiež potomkami. Ako autorka je tam uvedená AmieK zo Slovenska. Treba ju kontaktovať a zistiť, z akých zdrojov vychádzala.

https://www.familysearch.org/tree/pedig ... e/LDVC-5WB
zoja151
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 21 Nov 2022, 09:28
Predkovia z oblasti: oblasť Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Trnava, Žilina, Halič - Poľsko
Bydlisko: Nitra

Zdravím,

ďakujem za informácie, určite sa pokúsim s nimi skontaktovať, možno budú reagovať.

Zoja
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

zoja151 napísal: 02 Nov 2023, 21:40 Zdravím,

ďakujem za informácie, určite sa pokúsim s nimi skontaktovať, možno budú reagovať.

Zoja
Dobrý deň, dnes som sa dostal k publikácii od Marton Szluha- šľachta stolice Turoc(celkovo jeho diela sa vôbec nedajú zohnať čo hľadám...)a jeho rozpracovanie je veľmi kvalitné a medzi viacerými rodinami je aj vaša Eordogh a je tam kompletne rozpracovaný rodokmeň.
Mám fotky,ak chcete napíšte...nechcem to tu vešať,aby som nezaplnil priestor.
Napísať odpoveď