Ako zistím, či mnou nájdená osoba je tá správna?

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Doteraz som databázu familysearch takmer nevyužíval, keďže údaje o mnou hľadaných osobách boli novších dát, ako tie, ktoré sa nachádzajú v tejto databáze.

Avšak prišiel ten deň. Výpis o mojom predkovi z archívu z Banskej Bystrice je nasledovný:
Martinus Rajnoha, 13. 11. 1895, Malá Lehota
otec: Gregorius Rajnoha, rím. kat.
matka: Maria rod. Müller, rím. kat.

S očakávaním som zadal do familysearch meno Gregorius Rajnoha. Výsledok: 10 záznamov, všetky situované do matrík z Veľkej Lehoty.

Z veku syna sa dá približne odhadnúť rok narodenia otca. Môžem uvažovať, že sa narodil v tej istej dedine (oblasti), ale samozrejme aj nemusel.

https://familysearch.org/search/records ... id=1554443

Jeden Gregorius je narodený 12. 3. 1871 vo Veľkej Lehote,
druhý 13. 7. 1858 v Malej Lehote.

Ako zistím, ktorá osoba je tá mnou hľadaná? Ako si to overím, nech sa nevydám po stopách niekoho iného? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

to, ci je hladana osoba spravna, zistite len a len prezretim matrik...
indexacia na FS je sice celkom fajn, ale iba ako pomoc, tou podstatou je studovanie matrik... nijako inac si nebudete moct byt isty... ;)
treba hladat sobas Juraja a Marie Muller vo farnosti, pod ktoru patri Mala Lehota... az to vas moze priviest dalej...
skusat preskocit niektory krok je nanic a moze sa nevyplatit...
ak sa vam podari najst ich sobas, ziskate dalsie udaje - ich vek, mena rodicov, ich status...

vela stastia... :)
Napísať odpoveď