Súpis z roku 1869

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5005
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Na tomto je krasne vidiet ten rozdiel v pristupe - SNA a SA BA... ja to uz ani dalej nekomentujem...
candris
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26 Apr 2013, 11:40

Zemplin 1869 sa nachadza v Satoralja, staci tam poslat email, ak budu mat dobru naladu, urobia kopie, ak nie, napisu, ze si ich mozte prist osobne prezriet do badatelne :) Ak viete cislo domu, tak ziadajte len ten konkretny harok...poslu to bez poplatku ;)
crystalrain123
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 08:30

Dakujem za typ. Skusim. Neviem sice ako funguje to cislovanie domov. Zo skusenosti viem ze cisla domov sa menia. V obdobi roku 1930 bolo v Kamienke priblizne 108 domov, neviem ci sa im to bude chciet kopirovat. Posielaju veci aj na CD? Dakujem za odpoved!
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5005
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

[quote="crystalrain123".... Neviem sice ako funguje to cislovanie domov. Zo skusenosti viem ze cisla domov sa menia. ...[/quote]

Z toho, co ste doteraz zistili v matrikach z obdobia 2. pol. 19. storocia, neviete prislusne cislo domu?
crystalrain123
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 08:30

Z toho, co ste doteraz zistili v matrikach z obdobia 2. pol. 19. storocia, neviete prislusne cislo domu?
Podla kopie ktoru mam pred sebou supis z roku 1828 neobsahuje cisla domov. Supis z roku 1868 nemam. Ak by mal niekto cestu do Satoraljaujhely velmi rad sa snim spojim a dohodnem. ;)

Ak porovnam supis z roku 1930 a 1940 cislovanie domov sa menilo. Nerad by som riskoval a poslal im nejake cislo. Zaujimave je ze v roku 1828 bolo v obci 65 domov a v roku 1940 len 108. Ratam teda ze supis z 1868 nebude nejako obrovsko hruby :) Mohli by zaslat na CD :) Dam vediet.

Momentalne rodokmen na ktorom pracujem pozostáva zo 170 narodeni (do roku 1916), 116 umrti (do roku 1946) a 71 sobášov (do roku 1926). Tým, že som sa dostal k supis z roku 1930 v SNA mozem povedat ze priblizne do roku 1880 mam velmi presny obraz co sa dialo. Chystam este jednu cestu do Humenneho kde maju ulozene matriky od 1895 do 1906 /leto/. Rad by som to vsetko nejako pospájal a ratam ze supis z roku 1868 je takmer to jedine co mi chýba :(

Popripade ak by ste chceli zaslat na opaltku nieco z archivu v Trnave rad pomozem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5005
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

crystalrain123: pytal som sa na to, ci nemate ziadne matricne zaznamy z tych rokov (cca 1860 - 1880). V tych uz zvyknu byvat uvedene cisla domov, takze by ste mali vediet, ktory dom chcete. Ak sa to aj obcas lisilo (v tom case), rozdiel bol maximalne 1-2 cisla
crystalrain123
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 08:30

K dispozicii mam len zaznamy z FamilySearch. Nie su tam zaznamy len o adrese svedkov na svadbe, a pod.? Kde by som mohol danu informaciu nasjt? Dakujem za odpoved.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5005
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

crystalrain123 napísal:K dispozicii mam len zaznamy z FamilySearch. Nie su tam zaznamy len o adrese svedkov na svadbe, a pod.? Kde by som mohol danu informaciu nasjt? Dakujem za odpoved.
Matriky v druhej pol. 19. stor. predsa obsahovali aj udaje o bydlisku. Nie je mozne, aby ste aspon aky taky zaznam z matriky nemali (je jedno, ci matrika na Familysearch, alebo z archivu).
Pozrite sa napr. sem (davam link na snimku z matriky, na ktoru sa tu pytal iny uzivatel a ziadal prelozenie poznamok):
https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... n585643809
Na lavej strane posledny stlpec je nadpisany v zahlavi Locus domicilii cum Numero Domus, teda bydlisko a cislo domu.
candris
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26 Apr 2013, 11:40

Ak predsa len neviete číslo domu, požiadajte len hárok s priezviskom Vášho predka...oni to pohľadajú a pošlú len tie hárky, kde sa priezvisko vyskytuje. Ale myslím, že xerokópie neurobia, len to opíšu slovne a maďarsky. Aspoň ja mám takú skúsenosť.
Napísať odpoveď