Súpis z roku 1869

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
crystalrain123
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 08:30

Rad by som sa informoval ci niekto nevie kde je ulozeny supis obyvatelstva z roku 1869.

Snazim sa dopatrat k supisu z obce Kamienka (Rôzne názvy obce Kamienka:
(1773 Kis-Kemencze, Mala Kamenka, 1786 Kisch-Kemencze, Malá Kamenka,
1808 Kis-Kemencze, Malá Kaměnka, Malá Kamenica, 1863-1913 Kiskemence,
1920- Kamienka)

Bohuzial nemajú ho ani v Statnom Archive v BA, Prešove ani Humennom. Neviete kde by mohli dane udaje byt ulozene? Vopred dakujem za odpoved!
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3289
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň, podľa http://www.geni.sk/supis-v-roku-1869/ patrila táto obec pod župu Zemplín, preto môže byť uložená buď v Košiciach, alebo, ako na vyššie uvedenom linku spomína pán Duncan, je teoreticky možné, že bola uložená v maďarskom archíve v Sátoraljaújhely. Ak je umiestnená v Košiciach, nemal by byť problém, aby Vám tam dali daný súpis k nahliadnutiu. S maďarskými archívmi osobnú skúsenosť nemám...
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5002
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Bol som v tom, ze ked mormoni zverejnili supis z r. 1869, ze zverejnili vsetky nafilmovane supisy (aj ked nie su zachovane zo vsetkych zup). V tomto pripade vsak vidim, ze Zemplinsku zupu nezverejnili celu, hoci ju maju nafilmovanu (vratane Kamienky):
https://familysearch.org/search/catalog/385993
A tu je zverejnena cst Zemplinskej zupy:
https://familysearch.org/search/image/i ... %3D1986782
Inymi slovami - kym to mormoni nezverejnia, mate moznost si to pozriet jedine v archive. A ak to nemaju v Presovskom, bude tak, ako pisal Patrik - pravdepodobne v Kosickom...
crystalrain123
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 08:30

Dakujem za odpovede.

Ano, je pravda ze nieje zverejnena cela. Zatial skumam to co uz na net dali a verim, ze mi to este chvilu potrva... :lol: Taktiez cakam na supis z roku 1828, ktory je v Stanom Archive. Vsimol som si ze dane mikrofilmy (supis z 1869) sa daju objednat priamo z familysearch.org. Mate skusenost?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5002
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Skusenost ma zakladatel a majitel stranky- Ale nemyslim, ze by Vam ich poslali domov (aj tak neviem, na com by ste ich citali). Objednava sa vacsinou do centier FHS, z ktorych pre nas su najblizsie (vybavene technikou) Vieden a Budapest. Navyse to stoji podla mna dost vela, najma ak si uvedomite, ze na rozdiel od matrik, sa za supisy v nasich archivoch neplati - je teda lepsie zajst priamo do archivu.
crystalrain123
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 08:30

Ďakujem za vsetky odpoved. Mam naozaj zaujem zostavit rodokmen a preto hladam rozne cesty ako sa dostat k informacia.

Podla stranky familysearch.org mi poslu microfilm do Viedne za 8.50 € pricom by som mal mat 60 dni na jeho prezretie co je uplne dostacujuce. Bohuzial supis z roku 1869 zo Zemplinskej župy, Okres Humenne, obec Kamienka sa nachadza ani v Statnom archive v Bratislave, Prešove, Kočice ani Humennom. (Nedali ho ani na Familysearch.org) Ako uz bolo spomenute pravdepobodne je v Satorajuhely čo mam päť a pol hodiny autom, takze Vieden je blizsie ;) Poslem info ak nieco nove :)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5002
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Inak je to dost cudne, ze slovenske statne archivy sa neusilovali ziskat chybajuce obce zo Zemplinskej zupy, ak su nafilmovane mormonmi...
crystalrain123
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 08:30

Nová informácia:

Citujem riaditeľa Archívu v Levoči: "Oznamujeme Vám, že v našom archíve máme k dispozícii súpis obyvateľstva iba zo spišských obcí." - 1869. Aspoň niečo. Všimol som si, že mormoni maju microfilmy z Bytce ... takze posledne moznost :)
duros napísal:Inak je to dost cudne, ze slovenske statne archivy sa neusilovali ziskat chybajuce obce zo Zemplinskej zupy, ak su nafilmovane mormonmi...
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5002
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

crystalrain123 napísal:.... Všimol som si, že mormoni maju microfilmy z Bytce ... takze posledne moznost :)
Aky to ma suvis s Kamienkou, ktora je na vychode??? Z Bytce maju tak matriky, ale supis z r. 1869 asi tazko, kedze z Trencianskej zupy sa nezachoval.
crystalrain123
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 08:30

Dakujem za otazku, bohuzial ju neviem odpovedat :)

Polozim vsak otázku. Preco maju microfilmy(aspon tie co som pozrel) hlavicku z Bytče? (Matriky čo su na nete su zase z Levoče)

Ukažka: https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... :121318835

duros napísal:
crystalrain123 napísal:.... Všimol som si, že mormoni maju microfilmy z Bytce ... takze posledne moznost :)
Aky to ma suvis s Kamienkou, ktora je na vychode??? Z Bytce maju tak matriky, ale supis z r. 1869 asi tazko, kedze z Trencianskej zupy sa nezachoval.
Napísať odpoveď