Hľadám predka – Katarína Mihalovič, nar. 1886, žila v obci Bojná

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Miloslav
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25 Feb 2019, 20:53
Predkovia z oblasti: Katarína Mihalovič, nar.1886, Bojná okr.TO

Dobrý večer,

kto by mi mohol pomôct objasniť pôvod mojej prababky - Katarína Mihalovič, nar. 1886, matka 3 detí - Ján, Irena a Frantisek, žila v obci Bojná,okr TO, od r. 1905 pracovala ako služobná v rodine Ignác Milch.
Od r.1943 žila v Nitre, Bánovská 3,Pod Kalváriou, dátum úmrtia nepoznám
V dokladoch z r.1930 som našiel rodinnú väzbu na Róza Krajčíková, Mihalovičová, jej manžel Matej Krajčík, Verona Krajčíková, rod.Mihalovičová, Alžbeta Markusíková, rod.Mihalovičová, Stefan Krajčík, Jozef Mihalovič...
Katarína Mihalovič bola na Bojnej v kontakte s rodinou Walter Münch a s František Neumann
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3921
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vitajte, čo znamenajú tie rodinné väzby konkrétne? Zaujíma ma vzťah Kataríny a Rózy.
Napísať odpoveď