Plán genealogického výskumu

david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Chcem sa spýtať, že aký máte plán v genealogickom výskume? Predpokladám, že po nejakom čase už máte všetky matriky prezreté aj sčítania obyvateľov a ostatné materiály a už žiadne nové pramene nemáte. Na čom pracujete potom ?
Robíte napríklad kompletné rozrody až do súčastnosti ? Nejaké knižné spracovanie aj so životopismi, rodinná kronika... ? Dopĺňate materiály(fotografie rodiny, náhrobné kamene, vojenský archív) ?
Používateľov profilový obrázok
Obsivan
Člen
Člen
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 18 Máj 2013, 10:38
Predkovia z oblasti: Terchova, Teplička nad Váhom, Gbeľany, Bela, Mojš, Riečnica

Keď dokončím hlavnú časť výskumu tak sa začnem zaoberať fotkami a cintorínmi. Následne chcem vytvoriť kompletné rozrody a prepojenia všetkých vetiev v daných obciach. Keď sa mi nechce pracovať na hlavnej časti výskumu tak občas pracujem na napájaní známych s hľadaným priezviskom na rodokmeň.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Napriklad sedim v archive a hladam v triednych vykazoch.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 5004
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ja som sa zacal venovat jednak kompletnemu rozrodu a zacal som robit aj vyvod.
No a ked budem mat viac casu, zacnem sa venovat moravskym matrikam, ci nahodou nenajdem nadvaznost na mojho najstarsieho predka.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3289
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Ja mám vývod hotový. Pracujem na rozrode a popri tom si zapisujem všetky povesti o členoch našej rodiny a priebežne sa snažím overiť ich pravdivosť.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Napríklad zasadiť konkrétneho predka do kontextu doby a miesta, v ktorom žil (napr. život poddaných, život zemianstva, situácia v regióne v danom období,...). Aby som mohol lepšie pochopiť, čo a ako konal. A tiež, aby sa to prípadne dalo spracovať knižne ako kronika rodu
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Ad: rozrody - ktora generacia je pre vas strop? Pra-rodicia ? Pra-pra-rodicia? Alebo Pra-pra-pra...?
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3289
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Pre mňa samozrejme tá najstaršia (6x pradedo a 6x prababka).
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

No s tými rozrodmi je dobré postupne ich robiť. Od najmladšej generácie k najstaršej. V podstate to pravé pátranie začne, až keď zisťujete údaje o dovtedy pre vás cudzích ľuďoch, teda rodine s ktorou ste sa stretli prvýkrát. Samozrejme môj konečný cieľ je tiež tá najstaršia generácia. Taký predbežný cieľ mám spracovať rozrody od generácie nar. cca 1860.
GoodWill
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10 Júl 2014, 16:17
Predkovia z oblasti: Západné slovensko: Kiss, Slovák, Wurelly

Budem rad ak sa mi podari zmapovat rozrod 2 generacie dozadu... oboch rodicov mam z pocetnych rodin (celkovo 18 deti)
Vazby v rodine su mimoriadne slabe, nikto o nikom nic nevie... o to vacsia vyzva to je ;)
Napísať odpoveď